Co wpisać w tytule przelewu za raty?

Nieustannie zwiększająca się inflacja oraz niższy budżet w wielu gospodarstwach domowych często uniemożliwiają dokonywania zbyt drogich, jednorazowych zakupów. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom większości klientów, różnorodne sklepy oraz przedsiębiorstwa wprowadziły na rynek korzystny trend - możliwość zakupów na raty, które wiążą się z nabyciem niezbędnych dóbr materialnych przy jednoczesnym rozłożeniu wartości sprzętu lub materiału na łatwe do spłaty części. Ustalane one są zgodnie z preferencjami klienta. Brane są też pod uwagę comiesięczne zdolności konsumenta do uregulowania należności. Nic więc dziwnego, że z tego fantastycznego rozwiązania korzysta sporo osób. Pozwala ono w szybki sposób zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia i eliminuje ryzyko utraty wszelkich nagromadzonych oszczędności. Metoda ułatwia też gospodarowanie niewielkimi funduszami przez młodsze lub niedoświadczone osoby, a także rozplanowanie rocznych i miesięcznych wydatków.

Tytuł przelewu ma znaczenie


Dokonując płatności za zakupiony towar oraz spłacając regularne raty kredytu, warto pamiętać, aby odpowiednio zatytułować przelew. Z uwagi na widoczność tytułu zarówno dla banku, jak i odbiorcy płatności dobrze, aby nazwa była znacząca i adekwatna. Tak naprawdę im więcej znaczących informacji, tym lepiej odbiorcy zidentyfikować płatnika i przypisać transakcję do konkretnej umowy kredytowej. Brak wystarczającej liczby konkretów może prowadzić do odrzucenia przelewu bądź dłuższej analizy, co może skutkować wyższą prowizją, problemami z późniejszą płatnością oraz niezbyt poważnym wizerunkiem klienta, który dla sprzedawcy staje się wówczas nieterminowym i nierzetelnym konsumentem.

Tytuł przelewu – co konkretnie wpisać?


Istnieją dość uniwersalne zasady, którymi można kierować się, przelewając środki na opłacenie rat.
Warto więc:

 • Pamiętać, że tytuł przelewu powinien być zgodny z prawdą oraz celem przeznaczenia konkretnej sumy pieniężnej.
 • Zrezygnować z niestosownych żartów bądź wulgaryzmów, które są często dość mylącymi symbolami. Dobrze wyeliminować też zwroty, które mogą być związane z naruszeniem prawa. Świadczą one również o kulturze osobistej kredytobiorcy.
 • Stosować tylko i wyłącznie jednoznacznych, oficjalnych i adekwatnych określeń.

Tytuł jest też niebagatelnym elementem stałych zleceń. W momencie pobierania jakiegokolwiek urządzenia, materiału bądź innego dobra materialnego warto też zwrócić uwagę na umowę, w której wyraźnie powinno być zaznaczone kiedy i na jaki numer konta należy przelewać zobowiązanie, a także to, co należy zamieścić w tytule przelewu. Zdarza się, że klient wraz z umową otrzymuje specjalny szyfr, który wystarczy umieścić w opisie przelewu. Dzięki połączeniu unikalnego kodu z umową kredytową przychodzący przelew zostanie automatycznie przypisany do konkretnej usługi. Ważnym aspektem jest także rodzaj wykonywanego przelewu – jeśli kwota jest spora, a cel dość istotny, warto dokładnie sprecyzować tytuł, gdyż będzie on odgrywał kluczową rolę w całej sprawie.

Czemu bank nie pobrał raty kredytu?

Kredyt to w obecnych czasach fantastyczne rozwiązanie dla wielu osób, których marzeniem jest własny dom, mieszkanie czy nowy samochód. Z uwagi na dość spore zapotrzebowanie na tego typu pożyczki oraz zróżnicowane preferencje klientów, na rynku można spotkać wielorakie placówki bankowe oferujące różne warunki umów kredytowych. Jednym z ważniejszych wymogów, który powinien zostać zawarty w dokumencie potwierdzającym pobór środków pieniężnych przez kredytobiorcę, jest metoda spłaty rat kredytowych. Automatyczny pobór określonej kwoty w wyznaczonym okresie lub możliwość samodzielnego przelewania środków na wskazany przez bank numer konta to jeden z najpopularniejszych i najwygodniejszych obecnie sposobów spłat. Na pierwszą metodę decydują się najczęściej osoby, ceniące funkcjonalne i korzystne rozwiązania.

Automatyczna spłata kredytu – kluczowe aspekty


Decydując się na pobór środków pieniężnych z placówki bankowej w ramach kredytu gotówkowego bądź hipotecznego, każdy kredytobiorca powinien otrzymać jeden egzemplarz umowy, która zawiera sprecyzowane informacje - w tym także indywidualne, ustalone przez klienta warunki spłaty. Równie ważnym dokumentem jest dołączony do umowy szczegółowy harmonogram spłat, na którym widnieją wyliczone kwoty, zgodnie z wcześniej zdefiniowanym rodzajem rat – rosnące, malejące lub stałe, uzupełnione ostatnią ratą wyrównującą. Dodatkowym aspektem ustalanym przez pracownika banku bezpośrednio z kredytobiorcą jest dzień, w którym rata może zostać pobrana z konta. Wskazana data może być dowolnym dniem miesiąca, najdogodniejszym dla klienta – może to być przykładowo kolejny dzień po wpływie wynagrodzenia na konto bankowe.

Dlaczego bank nie pobiera pieniędzy w ustalonym terminie?


Istnieją tylko dwie sytuacje, w których bank nie może pobrać pieniędzy z konta kredytobiorcy. Są to:

 • Brak wystarczającej ilości środków pieniężnych na koncie – jedna z najczęściej spotykanych niedogodności. Może się ona wiązać z niekontrolowanymi i nieprzewidzianymi wcześniej okolicznościami losu typu utrata zdrowia lub pracy. Wiele placówek wymaga natomiast założenia specjalnego konta technicznego, z którego ściągane będą comiesięczne należności. To z kolei, mimo wygodnego, automatycznego systemu poboru rat, zobowiązuje klienta do przelewania środków na wymieniony wcześniej rachunek, w celu uzupełnienia salda na określoną w harmonogramie kwotę, o czym wielu kredytobiorców zwyczajnie zapomina. W przypadku braku wystarczającej ilości środków pieniężnych na koncie bank jedno lub dwukrotnie ponawia próbę poboru raty. Jeśli jednak sytuacja nie ulega zmianie, placówka próbuje kontaktować się bezpośrednio z klientem.
 • Zdarzająca się niezwykle rzadko awaria automatycznego systemu – za procedurę poboru odpowiedniej liczby środków pieniężnych odpowiada sprecyzowany, cyfrowy system bankowy. Jeśli więc dojdzie do jakichkolwiek problemów z uiszczeniem comiesięcznego zobowiązania, warto wiedzieć, że może to być związane z błędem w systemie. Sytuacji tej winien jest zazwyczaj bank, przez co kredytobiorca nie ponosi żadnych konsekwencji.

Przyjmując na siebie zobowiązanie kredytowe, niezależnie od wybranej metody spłaty, warto pamiętać o rzetelnym i terminowym uiszczaniu comiesięcznych należności. W ten sposób można uniknąć niechcianych kosztów, do których należą często większa prowizja czy dodatkowe odsetki. Skrupulatność i sumienność z pewnością będzie brana też pod uwagę w przypadku chęci zaciągnięcia kolejnej pożyczki gotówkowej lub hipotecznej w przyszłości.

Odrzucenie wniosku o raty - najpopularniejsze powody w 2022

Mieszkanie na własność, dom z działką, najnowszy samochód lub ekskluzywne urządzenia domowego użytku to marzenia sporej liczby osób. Biorąc pod uwagę jednak dość niski budżet domowy, rosnącą inflację oraz wysokie ceny nieruchomości i sprzętów, nic dziwnego, że większa część społeczeństwa decyduje się zaciągnąć kredyt w banku lub rozłożyć płatności na raty. Obecnie jest to jedyny konkretniejszy sposób na przybliżenie się do najskrytszych marzeń, a często też do koniecznych i niezbędnych potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że starając się o kredyt hipoteczny, gotówkowy lub wnioskując o spłatę zobowiązania pieniężnego w ratach, można spotkać się z brakiem zgody, czyli odrzuceniem wniosku. W takim przypadku należy dokładnie przeanalizować możliwe powody odmowy i w miarę możliwości stać się wiarygodnym i rzetelnym kredytobiorcą.

Dlaczego wniosek o raty został odrzucony?


Niezależnie od rodzaju składanego wniosku – rozłożenie płatności na raty czy kredyt, bank ma obowiązek, a jednocześnie prawo sprawdzić kredytobiorcę. W tym celu potrzebne są dokładne dane, w tym tożsamość oraz inne wymagania formalne typu obywatelstwo, wiek czy źródło dochodów. Na tej podstawie pracownik placówki bankowej dokładnie analizuje wszelkie aspekty i rozpatruje wniosek. Nierzadko zdarza się jednak, że kredytobiorca spotyka się z odmową wniosku. Najpopularniejszymi powodami braku zgody na prośbę pożyczkobiorcy są:

 • Niewłaściwie uzupełniony wniosek – błędne dane oraz wpisanie ich w nieodpowiednie rubryki może skutkować odrzuceniem prośby. Mniejsze ryzyko pomyłki występuje w przypadku uzupełniania wniosku online, gdyż system nie pozwala pominąć najważniejszych informacji, a dane liczbowe muszą zostać podane w określonym formacie. W przypadku błędów należy złożyć korektę oraz poprawnie wypełnić nowy dokument.
 • Brak ważnych dokumentów – poprawne złożenie wniosku wiąże się z dołączeniem kompletu niezbędnych oraz udokumentowanych danych, odgrywających rolę pisemnego poświadczenia poprawności uzupełnionych we wniosku informacji.
 • Zbyt niska zdolność kredytowa – w wielu bankach w trakcie obliczania wysokości miesięcznej raty nie powinna przekroczyć 1/3 miesięcznych zarobków. Jeśli zaś wyliczona rata przewyższa możliwości kredytobiorcy, warto zastanowić się nad dłuższym okresem kredytowania lub niższą kwotą kredytu.
 • Niekorzystna historia pożyczkobiorcy – w trakcie rozpatrywania wniosku bank dokładnie i rzetelnie sprawdza przeszłość klienta pod względem kredytowym – ile kredytów wcześniej zaciągnął oraz czy dokonywał spłat w terminie. Regularne i terminowe spłacanie zaciągniętych należności tworzy kredytobiorcy pozytywną opinię, która ma wpływ na kolejne tego typu operacje finansowe.
 • Zatrudnienie, czyli rodzaj umowy – banki najchętniej udzielają kredytów gotówkowych lub hipotecznych osobom, które mają stałe zatrudnienie – najlepiej, jeśli jest to umowa na czas nieokreślony. Problem zaś mogą mieć osoby, które pracują na podstawie umowy zlecenie bądź umowy o dzieło. Pracownik może jednak poprosić o wykazanie stabilnych i regularnych dochodów, co może znacznie zwiększyć szanse na pożyczkę.
   

Z uwagi na dość surowe zasady wielu banków przed złożeniem wniosku o pożyczkę, warto przeanalizować wszystkie wymagania placówki i sprawdzić, czy istnieje cień szansy na otrzymanie upragnionej sumy pieniężnej. Należy także prawidłowo uzupełnić wniosek oraz dołączyć wszelkie niezbędne dokumenty. Warto również pamiętać, że nie każdy bank ma takie same zasady udzielania kredytów. Dobrze jest zatem sprawdzić regulaminy różnych placówek, porównać informacje i wybrać najkorzystniejszą ofertę z możliwych.

Apple raty - popularne produkty marki Apple na raty

Nadgryzione jabłko - to logo kojarzy w obecnych czasach praktycznie każda osoba. Firma Apple oferuje najwyższej klasy sprzęt, który zarówno dostarczy rozrywki, jak i sprawdzi się w biznesie oraz różnego rodzaju obowiązkach zawodowych. Apple przyciągnęło największe grono klientów, rozwijając się z każdą kolejną generacją i wprowadzając na rynek coraz to nowsze produkty, w tym smartfony, laptopy, tablety oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Ten nieustanny rozwój technologii wprowadza z każdym rokiem coraz to większe zmiany w życiu każdego człowieka. Ogromne zainteresowania marką przyczyniło się także do ukształtowania cen, które w stosunku do konkurencji, są często zdecydowanie wyższe. Tak więc możliwość synchronizacji urządzeń oraz ułatwiający korzystanie przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs stanowią dodatkowe atuty produktów marki Apple.

Zakup na raty produktów marki Apple


Biorąc pod uwagę fakt, iż posiadanie IPhone’a, MacBook’a czy AppleWatch’a stało się pewnego rodzaju wyznacznikiem statusu majątkowego oraz „must have” osób podążających za modą, autoryzowane punkty sprzedaży zdecydowały się wprowadzić dla swoich klientów możliwość sprzedaży ratalnej. I tym sposobem w sklepach typu iOpen, iSpot i iDream można stać się szczęśliwym użytkownikiem wymarzonego urządzenia, które będzie służyło bez zarzutu przez długie lata. W każdym z tych punktów można spotkać doświadczonych w dziedzinie fachowców, którzy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby dopasować produkt do potrzeb potencjalnego klienta. Oferowane niskie stopy procentowe oraz przystępne RRSO to rewelacyjna perspektywa na dogodne i dopasowane do preferencji konsumenta warunki kredytowania. Uwagę przykuwają także bonusy za zakupy w postaci karty podarunkowej, które znakomicie sprawdzą się w późniejszym etapie kompletowania wyposażenia do nowo nabytego urządzenia marki Apple.

Najpopularniejsze produkty marki Apple
 

 • IPhone - smartfon o wysokiej klasy podzespołach, fantastycznej optymalizacji systemu oraz prostej obsłudze. Dzięki usprawnionym aparatom każdy ma możliwość na zapisanie najważniejszych i najpiękniejszych chwil w życiu na zdjęciach o fantastycznej jakości. Smartfon ten niemal natychmiast stał się hitem na całym świecie.
 • Firma podążając za rynkiem, rozwijała również się na płaszczyźnie komputerów przenośnych- MacBook oraz stacjonarnych „all in one”- IMac. Stosując komponenty o bardzo dobrej jakości oraz sprawdzony, łatwy w obsłudze system operacyjny zdobywała uznanie wśród coraz większej ilości osób.
 • AppleWatch – w pełni inteligentne urządzenie, które powoli wypiera tradycyjne zegarki. Ten niepozorny gadżet noszony na nadgarstku daje kilka różnych możliwości, oprócz klasycznego wyświetlania godziny. A jest to odbieranie połączeń, odczytywanie wiadomości, dostęp do kontaktów, zdjęć, kalendarza oraz funkcje monitorujące aktywność człowieka w ciągu dnia i nocy – odmierzacz kroków, monitor tętna oraz snu.

Raty równe i raty malejące - jakie są różnice?

Każdy, kto kiedykolwiek zdecydował się zaciągnąć kredyt hipoteczny, wie z iloma formalnościami, wiąże się jego uzyskanie. Są jednak osoby, które nie miały z tym tematem bezpośredniej styczności, a jednak kiedyś takie informacje mogą być dla nich dość istotne. Wniosek o kredyt hipoteczny najczęściej składają klienci, którym zależy na szybkich i wygodnych transakcjach – typu kupno mieszkania na własność, budowa lub wykończenie budynku mieszkalnego czy zakup droższego samochodu. Uzyskanie tej pożyczki wiąże się jednak z pobraniem gigantycznej sumy pieniędzy, którą należy spłacać przez kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat, a także zastawić swoją własność pod hipotekę, tak, aby stanowiła zabezpieczenie w przypadku braku wypłacalności ze strony kredytobiorcy. Zanim jednak pieniądze znajdą się na koncie klienta, pracownik banku musi poinformować wierzyciela o wszelkich warunkach umowy i ustalić wszystkie istotne szczegóły. Jednym z ważniejszych punktów porozumienia jest decyzja klienta na temat sposobu spłaty zaciągniętych należności – chodzi tu konkretniej o wybór rodzaju rat – czy będą one równe, czy malejące. Kwestia ta jest bardzo istotna, gdyż ma wpływ na kwotę comiesięcznej części do spłaty, co z kolei jest niebagatelną kwestią w planowaniu wydatków i zarządzaniu domowym budżetem.

Wybór rodzaju rat – jak rzutuje na wysokość comiesięcznej raty kredytu?
 

Klient decydujący się pobrać gotówkę z banku w ramach kredytu hipotecznego powinien wiedzieć, że na comiesięczną ratę spłaty należności wpływa:

 • Kwota kredytu,
 • Oprocentowanie – zależy ono od marży placówki bankowej oraz WIBOR (wysokość stopy procentowej),
 • Rodzaj rat – malejące lub równe,
 • Długość okresu kredytowania.

Warto też zwrócić uwagę, że dopiero po wyliczeniu przez bank zdolności kredytowej, potencjalny kredytobiorca otrzyma informację, ile bank jest w stanie pożyczyć pieniędzy. Zdolność kredytowa zależy głównie od zarobków i regularnych wydatków klienta. Im większa zdolność kredytowa, tym więcej pieniędzy można pożyczyć.

Różnice pomiędzy ratami równymi a malejącymi

Po wyliczeniu zdolności kredytowej klient musi zdecydować, czy wybiera raty równe, czy malejące. Czym one się różnią?

 • Rata malejąca – jak sama nazwa wskazuje, maleje wraz z każdą kolejną częścią do spłaty. Raty równe natomiast ciągle są takie same.
 • Rata równa, w początkowej fazie okresu kredytowania, jest o kilkanaście procent mniejsza niż w przypadku raty malejącej. Wynika to głównie z różnicy w wysokości spłacanego kapitału.
 • Wybierając raty równe, część kapitałowa jest spłacana znacznie wolniej niż same odsetki.
 • Raty malejące nie są bardzo podatne na działanie WIBOR.

Raty równe czy raty malejące – które wybrać?
 

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które raty będą korzystniejsze dla klienta. Wszystko zależy od zdolności kredytowej oraz indywidualnych preferencji. Raty równe będą fantastycznym rozwiązaniem dla osób, które z góry planują swoje miesięczne wydatki i nie mogą sobie tym samym pozwolić na duże wahania wysokości spłat zobowiązań. Raty malejące zaś idealnie sprawdzą się, jeśli kredytobiorcy zależy na

Wycieczki na raty - czy to możliwe? Kto to oferuje?

Wakacje to fantastyczny czas, długo wyczekiwany zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Niesprzyjająca aura oraz wyczerpanie psychiczne i fizyczne skłania wielu do poszukiwań coraz to ciekawszych ofert wyjazdowych. Jest jednak jedna rzecz, która może przekreślić wszelkie marzenia o egzotycznym kraju czy piaszczystej plaży – są to pieniądze, a precyzując ich brak. Tegoroczne propozycje wielu biur podróży spędziły sen z powiek niejednego człowieka, gdyż wzrost cen wycieczek znacznie uległ zmianie. Biorąc pod uwagę chociażby poprzedni rok, można śmiało stwierdzić, że nie wszyscy będą sobie mogli pozwolić na wakacje all inclusive za granicą. Istnieje jednak rewelacyjne wyjście z sytuacji – możliwość wykupienia wycieczki na raty. Jest to ogromne ułatwienie dla turystów, którzy nie są w stanie wyczyścić swojego konta z dnia na dzień.

Jakie firmy oferują wycieczki na raty?


2022 rok to wspaniały okres, w którym można twierdzić, że życie wraca do normalności po pandemii koronawirusa. Z tego też powodu osoby regularnie podróżujące rozpoczynają poszukiwania ciekawych ofert. Nie jest to jednak proste, gdyż ceny większości kierunków przyprawiają o zawrót głowy. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom klientów, biura turystyczne i ich pośrednicy oferują nie tylko kuszące kierunki podróży, ale także nietuzinkowe możliwości ich finansowania. Oto kilka firm, w których możliwy jest zakup wycieczki na raty:

 • Travelplanet – jest to jeden z najbardziej znanych, lubianych i zaufanych agentów podróżniczych. Kusi on wielu klientów niebagatelną propozycją – wakacje raty zero procent, Umożliwia ona wykup wojaży na nieoprocentowany kredyt - wycieczka będzie nabywcę kosztować tyle, ile musiałby zapłacić, finansując wakacje od razu. Bezpieczeństwo turysty gwarantuje też ubezpieczenie od ewentualnej upadłości organizatora.
 • Latajmyrazem – wieloletnia firma, która stawia przede wszystkim na dostosowanie wszelkich wariantów umowy do potrzeb klienta. Biuro współpracuje z wieloma bankami, dzięki czemu bez wizyty w placówce, można uzyskać konkurencyjną ofertę i potrzebną kwotę na wymarzone wakacje.
 • Travelshops – pośrednik kilkudziesięciu biur podróży w całej Polsce, współpracujący od lat z bankiem BNP Paribas. Wykupione wycieczki, w zależności od wymagań klienta, można rozłożyć na równe raty 0% - w przypadku wyboru 5 rat. Możliwość spłaty w 12 równych ratach to także bardzo korzystna propozycja obejmująca 0,65% opłat za kredyt.

Wakacje płatne w ratach – jak to działa?


W ostatnim czasie popularność zyskały różnorodne biura turystyczne, które oferują świetne rozwiązania dla swoich klientów. Jak wynika z tekstu powyżej, niektóre z nich współpracują ze specjalistami w dziedzinie – placówkami bankowymi, dzięki którym uzyskanie pożyczki na wakacje nie jest żadnym problemem. Wielu multiagentów podróżniczych zapewnia, że procedura wykupienia wymarzonego wyjazdu nie jest skomplikowanym procesem i opiera się głównie na rozmowie telefonicznej bądź wygodnej rezerwacji online. Wystarczy więc kilka minut oraz podstawowe dane osobowe, aby być o krok od wypoczynku w ekskluzywnym miejscu.

Odroczone raty - co to znaczy?

Z pewnością każdy chociaż raz w życiu spotkał się ze znaczącym sloganem „Kup dzisiaj, zapłać za pół roku”. Takie hasła reklamowe można zobaczyć na banerach, usłyszeć w radiu, czy też przeczytać w internecie. Nic też dziwnego, że dzięki tego typu sloganom zakupy z odroczonym terminem płatności stały się niegasnącym trendem wśród wielu osób. Jest to fantastyczny sposób na nabycie niezbędnych sprzętów, nawet wtedy, gdy konto zaczyna świecić pustkami. Metoda ta rewelacyjnie sprawdzi się również w momencie, gdy klient na już potrzebuje jakiegokolwiek urządzenia, a akurat jest w trakcie spłacania innych należności i potrzebuje trochę czasu, aby uporać się z dotychczasowymi wydatkami. Możliwość zakupu z odroczoną ratą jest w tych wypadkach jedynym sensownym, wygodnym i odpowiedzialnym wyjściem z większości sytuacji.

Czym konkretnie są odroczone raty?


Odroczone raty to nic innego jak propozycja od wielu sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, dająca możliwość dokonania zakupów z przesuniętym terminem spłaty. W praktyce oznacza to, że kupujemy dany przedmiot, ale płacimy za niego w odpowiednio odroczonym czasie, z góry ustalonym w umowie sprzedażowej. Termin ten jest zazwyczaj ściśle związany z regulaminem danej instytucji. Jednakże wiele sklepów oferuje kilkanaście różnych okresów kredytowania, tak, aby trafić w gusta najbardziej wymagających klientów i zaspokoić ich podstawowe potrzeby. Możliwość ta dostępna jest też w niektórych bankach, znacznie rzadziej, ale można ją spotkać w momencie pobierania kredytu gotówkowego.

Jakie warunki musi spełnić klient, aby móc skorzystać z możliwości zakupu na odroczone raty?
 

Chcąc dokonać zakupu na odroczone raty, warto dokładnie zapoznać się z regulaminem sklepu, gdyż może się on znacznie różnić pomiędzy firmami. O czym więc należy wiedzieć przed tego typu zakupami?

 • Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas produkt objęty jest akcją promocyjną – oznacza to, że przed sfinalizowaniem zakupu należy zapytać pracownika bądź sprawdzić w regulaminie na stronie internetowej, czy dany produkt, przedmiot lub sprzęt nie został wyłączony z oferty promocyjnej.
 • Może się zdarzyć, że klient nie uzyska wyboru długości okresu kredytowania.
 • Bank lub sklep ustala często minimalną i maksymalną kwotę przedmiotów objętych akcją promocyjną – oznacza to, iż w przypadku chęci zakupu jakiegokolwiek urządzenia lub innego produktu, warto sprawdzić, czy mieści się on w przewidzianym przez placówkę zakresie kwotowym.
 • Niektóre sklepy zabezpieczają się, wprowadzając w regulamin obowiązkową wpłatę własną. Wiąże się ona ze sfinalizowaniem części wartości przedmiotu w momencie zakupu, a pozostała część kwoty może zostać rozłożona na wygodne raty.
 • Dowiedzieć się, czy dany produkt w momencie potencjalnego zakupu objęty jest nadal akcją promocyjną – może się zdarzyć, że asortyment promocji jest znacznie ograniczony.


Krótko mówiąc, zakupy na odroczone raty to rewelacyjny sposób na natychmiastowe otrzymanie niezbędnych produktów lub urządzeń, a tym samym późniejszą spłatę. Warto jednak dokładnie zapoznać się wcześniej z regulaminem sklepu oraz warunkami promocji, z których klient zechce skorzystać.

Najtańsze pożyczki na raty - top5 firm

Coraz to wyższe ceny większości produktów handlowych, niezbyt satysfakcjonujące wynagrodzenia oraz niekontrolowane, nagłe wydatki to problemy spędzające sen z powiek wielu osób. Nic więc dziwnego, że w dobie rosnącej inflacji rynek nieustannie poszerza się o oferty różnorodnych placówek poza bankowych. Propozycje te cieszą się sporą popularnością, gdyż są szybką i wygodną formą zdobycia potrzebnej gotówki. Tego typu pożyczki na raty to fantastyczne rozwiązanie dla osób, których celem jest nabycie stosunkowo wysokiej sumy pieniężnej oraz rozłożenie okresu spłaty na proporcjonalny względem kwoty czas. Dodatkowym ich atutem są niezbyt długie terminy tak zwanego kredytowania, co nie zobowiązuje wierzyciela na długie lata. Pożyczki te również wbrew pozorom i opinii społeczeństwa są całkowicie bezpieczne. Na uwagę zasługuje także rzetelna i dokładna weryfikacja każdego przyszłego klienta.

Top 5 firm oferujących najtańsze pożyczki na raty


Wybierając firmę, która szybko i sprawnie udzieli klientowi pożyczki, warto skorzystać z internetowych rankingów i porównywarek, gdyż niemal każdego dnia oferty poszczególnych placówek zmieniają się na korzyść bądź niekorzyść przyszłego pożyczkobiorcy. Biorąc jednak pod uwagę rewelacyjne opinie wśród osób korzystających z tanich pożyczek, warto zapoznać się z wymaganiami i ofertą następujących firm:

 • Supergrosz – placówka oferuje szybkie i wygodne pożyczki online. Mogą z niej skorzystać osoby pomiędzy 21 a 99 rokiem życia. Świetnie sprawdzi się dla klienta, któremu zależy na sprawdzonej firmie i kwocie pożyczki do 15000 zł. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego pożyczkobiorcy, czas spłaty można dostosować do własnych potrzeb i preferencji – może wynosić od 4 - 50 miesięcy. Możliwość pobrania pożyczki w sobotę i niedzielę oraz szybki wypłata to dodatkowe atuty spółki.
 • Hapipożyczki – jeśli chcesz, aby w ciągu 15 minut na Twoje konto trafiły dodatkowe środki, które podratują Twój domowy budżet, koniecznie przyjrzyj się ofercie Hapipożyczki. Aby móc skorzystać z propozycji wystarczy mieścić się w przedziale wiekowym 20-99 lat. Kwota pierwszej pożyczki może wynosić od 2000 do 15000 zł.
 • Provident – jedna z bardziej znanych na rynku firm oferująca możliwość pobrania środków pieniężnych w kwocie od 500 do 20000 zł. Wiek pożyczkobiorcy także różni się znacznie od wielu ofert na rynku i wynosi od 18 do 80 lat. Klient może spłacić należności w ciągu 3 miesięcy, ale może się to także odbyć w ciągu 36 miesięcy – wszystko ustalane jest według indywidualnych potrzeb.
 • Smartney – to długoletnia, zaufana firma oferująca długi okres spłaty – nawet do 96 miesięcy. Brak potrzeby okazywania zaświadczenia o zarobkach znacznie wyróżnia firmę spośród innych. Niezależnie od tego, czy pożyczkobiorca ma 23, czy 70 lat może z łatwością ubiegać się o kredyt w wysokości od 3000 do 60000 zł.
 • Cashtero – po ofertę tej firmy sięgają najczęściej osoby, którym zależy na darmowej pierwszej pożyczce. Wystarczy ukończyć zaledwie 18 lat, aby sprostać wszelkim wymaganiom i móc starać się o dodatkowe środki, które mogą wynosić od 100 do 10000 zł. Szybki czas wypłaty to także atut, który ceni wielu klientów.

Zmniejszenie raty kredytu po wpisie hipoteki - jak działa?

Wiele osób marzących o własnym domu, mieszkaniu bądź droższym samochodzie zaczyna rozważać opcję kredytu hipotecznego. Jak powszechnie wiadomo, pożyczkę charakteryzuje spora kwota, długi czas spłaty oraz zabezpieczenie hipoteczne. W zależności od banku, jego wymagań oraz preferencji klienta zarówno raty, jak i reszta warunków umowy może się nieco różnić. Jednym z głównych zabezpieczeń, którego celem jest dodatkowa ochrona banku w okresie spłacania rat kredytowych, a w rezultacie stanowi także świetną zaletę dla kredytobiorcy, jest tak zwana pomostówka. Ubezpieczenie to w większości przypadków jest obowiązkowym elementem podpisywanej przez kredytobiorcę umowy.

Czym dokładnie jest ubezpieczenie pomostowe?


Każdy, kto zdecydował się zaciągnąć kredyt na jakąkolwiek nieruchomość, powinien jak najszybciej, od momentu jej zakupienia, zawnioskować o wpis hipoteki do księgi wieczystej. Jest to ważne z uwagi na potrzebę formalnego, rzeczywistego i faktycznego uznania nabytej nieruchomości za zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Do tego czasu bank pobiera od klienta składkę i przyjmuje na swoje barki podwyższone ryzyko transakcji. Opłata ta nie jest niczym innym niż ubezpieczeniem pomostowym, które chroni placówkę bankową przed ewentualnym brakiem spłaty ze strony kredytobiorcy w okresie oczekiwania na uprawomocnienie hipoteki.

Kiedy raty kredytu zostają zmniejszone?

Ubezpieczenie pomostowe siłą rzeczy skutkuje także podwyższonymi pierwszymi kwotami do spłaty, nawet jeśli kredytobiorca w momencie ustalania warunków pobieranego kredytu hipotecznego, zdecydował się na raty równe. Nie jest to jednak duży powód do zmartwień, gdyż po uzyskaniu wpisu do księgi wieczystej, większość banków z reguły zobowiązuje się do zwrotu wpłaconej kwoty. Dlatego też po okazaniu odpowiednich dokumentów rata kredytu wraca do ustalonej w umowie kwoty lub może zostać pomniejszona o wpłacane wcześniej ubezpieczenie pomostowe. Z praktyki wynika jednak, że im szybciej hipoteka zostanie wpisana do księgi wieczystej, tym dla kredytobiorcy lepiej.

Ile trzeba czekać na wpis do księgi wieczystej i czy można tę procedurę przyspieszyć?

 

Biorąc pod uwagę sporą liczbę wniosków i znaczne obłożenie sądów, procedura ta może trwać nawet kilka miesięcy. Kredytobiorca ma jednak możliwość złożyć podanie o wcześniejszy wpis hipoteki do księgi wieczystej. Musi być on jednak poparty solidnymi argumentami, typu wydatki związane z nagłą chorobą lub ciężka sytuacja materialna w kilkuosobowej rodzinie. W tym wypadku, jeśli sąd przychyli się do wniosku kredytobiorcy, otrzymanie pozytywnej odpowiedzi może trwać zaledwie dwa tygodnie. Warto również pamiętać, że klient składający wniosek o wcześniejszy wpis powinien podać numer rozpatrywanego równocześnie wniosku w sądzie. Znacznie ułatwi to i przyspieszy przypisanie prośby do konkretnej sprawy.

Wibor 3m kiedy zmiana raty - jak działa wibor 3m?

Jednym z trudniejszych pojęć spotykanych w każdym banku, znanym zarówno większym przedsiębiorcom, jak i szczególnie ekonomistom oraz wzbudzającym skrajne emocje na rynku finansowym, jest WIBOR. Z uwagi na dość spore zainteresowanie różnorodnymi pożyczkami i kredytami, definicja ta nie ominie również przeciętnego człowieka, który zechce zaciągnąć jakiekolwiek środki pieniężne z placówki bankowej. Czym więc tak dokładnie jest ten WIBOR? Jest to skrót od Warsaw Interbank Offered Rate. Wpływa on głównie na wielorakie operacje finansowe na polskim rynku i jest głównym czynnikiem, od którego zależy wysokość oprocentowania kredytów hipotecznych. Pomimo iż jest dość ważnym wskaźnikiem, rzadko się o nim słyszy, gdyż najważniejszą rolę odgrywa we współpracy pomiędzy samymi bankami. Nie wszyscy na pewno wiedzą, ale kredytobiorcą nie jest tylko człowiek zaciągający kredyt, ale także banki, które między sobą pożyczają pieniądze i deklarują zwrócić ustaloną sumę powiększoną o WIBOR, czyli pewien procent.

{{ "method": "getOffersByTags", "parameters": [["best_sellers"], "popularityIndex24", "7"] }}

WIBOR – czym się wyróżnia i jak ustala się jego wartość?
 

Wskaźnik wyróżnia kilka cech charakterystycznych, które mają jednocześnie wpływ na jego wysokość. A więc WIBOR:

 • Ustalany jest na podstawie specyficznych danych, które są podawane przez zobowiązane do tego banki o godzinie 11:00 w każdy dzień roboczy,
 • Wartość WIBOR z reguły powinna mieścić się między wartością stopy lombardowej, a wartością stopy ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej – depozytowej,
 • Nie zalicza się do procentów stałych, zmienia się praktycznie każdego dnia.

Biorąc pod uwagę jednak różnorodne działania finansowe i specyfikę polskiego rynku WIBOR ustalany jest na konkretnie wyznaczone okresy czasowe. Każdy z nich jest dokładnie opisany za pomocą nazw angielskich określeń. Można więc spotkać między innymi:

 • WIBOR TN – liczony od kolejnego dnia roboczego
 • WIBOR ON  - liczony od tego samego dnia od wyliczenia
 • WIBOR 1M
 • WIBOR 3M
 • WIBOR 6M

Co WIBOR 3M oznacza dla kredytobiorcy?


Praktycznie rzecz biorąc WIBOR 3M to nic innego niż trzymiesięczny okres kredytowania. Nasuwa się jednak pytanie, czy decydujący się na kredyt przeciętny człowiek ma jakikolwiek wpływ na wysokość oprocentowania. Odpowiedź nie jest skomplikowania, gdyż na procent składa się zarówno WIBOR, jak i marża banku, która w przeciwieństwie do samego wskaźnika może ulec zmianom, dzięki negocjacjom kredytobiorcy. Jeśli zaś mowa o wpływie WIBORU na raty kredytu to odpowiedź już nie jest tak prosta. Wszystko tak naprawdę opiera się na rodzaju pobieranego kredytu, a co za tym idzie – oprocentowanie, które może być stałe bądź zmienne. W przypadku pożyczki ze stałym procentem bank jest w stanie zagwarantować brak jakichkolwiek zmian przez cały okres kredytowania. Przysłowiowe schody rozpoczynają się w momencie wyboru kredytu z oprocentowaniem zmiennym -stosowane najczęściej przy kredytach hipotecznych oznaczającym wyższe odsetki, jeśli WIBOR wzrośnie lub niższe, jeśli zmaleje. Dodatkowo raty można wyliczyć tylko na najbliższe miesiące, a w przypadku wskaźnika WIBOR 3M mogą one się zmieniać co 3 miesiące. Podsumowując ten niezbyt oczywisty temat, warto zwrócić uwagę na fakt, iż zmiana czynnika WIBOR nie zawsze będzie oznaczała zmianę oprocentowania. Nastąpi ona szczególnie wtedy, gdy zmianie ulegną wysokości stóp procentowych.