Blog

Węgiel na raty

Coraz bliżej jesień i zima, a chłodniejsze wieczory sprawiają, że myślisz jedynie o tym, jak zaszyć się pod cieplutkim kocykiem z gorącą herbatką? Nie warto marznąć, warto pomyśleć nad zakupem sprawdzonego opału, który zapewni wszystkim domownikom niesamowity komfort, nawet wtedy, gdy za oknem plucha i minus na termometrze. My ze swojej strony oferujemy Państwu jeden z popularniejszych surowców, który dla wielu osób jest tak samo istotny, jak odpowiednia ilość drewna na zimę – jest nim węgiel. W czasach rosnącej inflacji oraz niesamowitych braków surowca na rynku warto zajrzeć na naszą stronę i dokładniej zapoznać się ze wspaniałą, godną zaufania i polecenia ofertą. Proponujemy zakup węgla na raty – fantastyczny sposób na szybkie nabycie wystarczającej ilości surowca do ogrzania całego domu na określony czas. Gwarantujemy tym samym minimum formalności, możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, a także dopasowany do klienta system ratalny, który umożliwia dopasowanie wysokości rat do indywidualnych potrzeb i preferencji.
 

Zawnioskuj o finansowanie węgla na raty już dziś!

Zadzwoń do nas pod numer: 

22 230 63 19

przywitaj się hasłem: "Ja w sprawie węgla dzwonię!" a zostaniesz priorytetowo obsłużony.

 

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["zegarek casio", "8" ] }}

Węgiel na Kupuj w ratach – jedna z lepszych inwestycji

Współpracując z gronem ekspertów, doskonale wiemy, jak ważna jest jakość i parametry węgla. To głównie od nich zależy, w jaki sposób surowiec ten będzie się spalał, ile wyprodukuje ciepła i czy będzie w miarę wydajny. Uspokajając wszystkich naszych przyszłych klientów – dysponujemy tylko i wyłącznie opłacalnym węglem, przechowywanym w suchych warunkach. Gwarantujemy wysoką kaloryczność oraz niewielkie ilości dymu w momencie spalania. Posiadamy w swoim asortymencie między innymi węgiel Groszek, który znakomicie spełni swoją funkcję w nowoczesnym kotle oraz tradycyjny węgiel Orzech – idealny do pieców znajdujących się obecnie w większości domów. Klikając na jakikolwiek rodzaj surowca na naszej stronie, bez problemu można odczytać jego wszelkie parametry oraz normy, które powinien spełniać.

Węgiel na raty

Zakup węgla to sytuacja spędzająca sen z powiek wielu osób, gdyż stale rosnące ceny znacznie przewyższają możliwości przeciętnego Kowalskiego. Jak wiadomo, domowy budżet nie jest z gumy – ciężko go rozciągnąć, a jednak w momencie zakupu opału nie sposób go nie nadwyrężyć. Dbając więc o portfele i komfort psychiczny naszych klientów, proponujemy zakup węgla na raty. Mamy oprócz tego inne dogodne rozwiązanie – kup dzisiaj, zapłać za 45 dni – równie chętnie wybierana przez wielu kupujących oferta. Zawsze staramy się dopasować kwotę zakupu do zdolności kredytowej, gwarantując tym samym świetne warunki oraz wysoką jakość sprzedawanego surowca.

Zawnioskuj o finansowanie węgla na raty już dziś!

Zadzwoń do nas pod numer: 

22 230 63 19

przywitaj się hasłem: "Ja w sprawie węgla dzwonię!" a zostaniesz priorytetowo obsłużony.

Odstąpienie od umowy kupna towaru na raty – co musisz wiedzieć?

Określenie kredyt wiązany zapewne znane jest wszystkim tym osobom, które zdecydowały się na zakup jakiegokolwiek dobra materialnego w ramach sprzedaży ratalnej. Jest to fantastyczny trend, który w ostatnich latach sporo zyskał na popularności. Umożliwia on nabycie niezbędnej rzeczy, nawet wtedy, gdy domowy budżet nie pozwala na szybkie wydanie sporej sumy pieniędzy. Jednak wbrew powszechnej opinii zaciągniecie kredytu wiązanego nie jest bardzo skomplikowane. Formalności z nim związane również są przysłowiową bułką z masłem, jeśli by je porównać chociażby do koniecznych procedur wymaganych podczas pobierania kredytu hipotecznego.  

Czy jest możliwe odstąpienie od umowy w przypadku zakupu na raty?


W momencie, gdy konsument decyduje się spłacać zakupiony towar w dostosowanych do swoich preferencji częściach, bank współpracujący z danym sklepem dokonuje spłaty należnej kwoty. Taka kolej rzeczy wynika z ustawy o kredycie konsumenckim regulującej zasady kredytu wiązanego, którego umowa jest ściśle związana z umową o kredyt. Każdy, kto zechce skorzystać z wyżej wymienionej sprzedaży ratalnej, powinien zostać poinformowany przez kredytodawcę o wszystkich zaletach i wadach umowy. Rolę tę zazwyczaj pełni pracownik sklepu, który za zgodą poufnego banku, przekazuje wszelkie istotne informacje, opierając ich autentyczność o wydruki, które trafiają w ręce klienta. Ważnym aspektem jest fakt, iż każdy może odstąpić od zawartej umowy kredytowej, bez podawania konkretnej przyczyny. Należy jednak pamiętać o kilku warunkach, które trzeba spełnić, aby bezproblemowo odstąpić od umowy.

Jakie kryterium należy spełnić, aby zgodnie z prawem odstąpić od umowy kupna towaru na raty?

 • Wypełnić stosowne oświadczenie, którego wzór klient powinien otrzymać z rąk samego kredytodawcy,
 • Złożyć uzupełnione i podpisane oświadczenie nie później niż przed upływem 14 dni od daty zakupu – w przypadku dokumentów wysyłanych drogą pocztową pod uwagę brana jest data wysyłki oświadczenia, a nie dostarczenia.

Warto również wiedzieć, że bezproblemowo można również zwrócić towar zakupiony poza sklepem (np. w sklepie internetowym) – oczywiście pod warunkiem, że w ciągu 14 dni od daty zakupu zostało złożone stosowne oświadczenie. Biorąc pod uwagę zakupy w lokalnym sklepie, należy pamiętać, że sprzedawca nie ma obowiązku przyjmować zwrotu. Jeśli tak się stanie, po odstąpieniu od umowy kredytowej, za zakupy należy zapłacić z własnej kieszeni.

Jakie dane powinno zawierać oświadczenie odstąpienia od umowy?

Jeśli kredytobiorca nie otrzyma oświadczenia od kredytodawcy, musi napisać je samodzielnie. Ważne jest, aby dokument ten zawierał:

 • Dane kredytobiorcy – imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, adres e-mail lub telefon kontaktowy,
 • dane banku,
 • numer umowy kredytowej,
 • numer konta bankowego, na który zostanie przelany zwrot kosztów,
 • deklaracja odstąpienia od umowy kredytowej.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["perfumy", "12" ] }}

Przedawnienie rat kredytu

Każdy kredytobiorca, niezależnie od rodzaju zaciągniętego zobowiązania – czy to kredyt hipoteczny, czy też pożyczka gotówkowa, powinien znać nie tylko swoje obowiązki, ale również prawa. Jednym z przywilejów konsumenta jest możliwość przedawnienia rat kredytu, czego skutkiem jest brak obowiązku uregulowania kolejnych rat. Wbrew jednak powszechnej opinii, przywilej ten nie zawsze dostarcza klientowi samych korzyści. Nie wolno także traktować go jako furtki do uzyskania dodatkowej gotówki bez obowiązku jakiejkolwiek spłaty. Warto pamiętać, że opóźnienia w płatnościach wiążą się z licznymi konsekwencjami. Mogą do nich należeć odsetki karne naliczane za każdy dzień zwłoki oraz kreowanie obrazu nieodpowiedzialnego i niesłownego konsumenta, co z kolei może skutkować brakiem zaufania ze strony banku. Idzie za tym także brak możliwości pobrania następnych zobowiązań finansowych w przyszłości. Wszystkie informacje o kredytobiorcy zostają zapisane w rejestrze BIK i BIG, dlatego też nawet jeśli kredyt ulegnie przedawnieniu, bank bez problemu dowie się o przeszłości kredytowej klienta, co w tym wypadku potwierdzi obniżona wiarygodność finansowa. Aby więc uniknąć sporych problemów, należy rzetelnie i w określonym terminie dokonywać opłat za pobrany kredyt. Sięgając jednak po jakąkolwiek pożyczkę, warto wziąć pod uwagę wszelkie zalety oraz wady i zapoznać się z typowo bankowymi pojęciami, do których należy też wcześniej wspomniane przedawnienie rat kredytu.

Co konkretnie oznacza pojęcie przedawnienie rat kredytu?


Przedawnieniem roszczeń majątkowych zwanym potocznie przedawnieniem kredytu nazywamy sytuację, w której kredytobiorca zwleka z terminem płatności kolejnej raty bądź całkowicie zaniecha uregulowania obowiązkowych należności. Bank w powyższej sytuacji może domagać się zwrotu należnych zobowiązań. Ma na to jednak określony czas. Po jego upływie wierzyciel nie może już dochodzić zwrotu kosztów od kredytobiorcy, a klient może się w tym wypadku z łatwością uchronić się od obowiązku spłaty. Innym wyjątkiem jest sytuacja, w której bank nie może skutecznie żądać spłaty kredytu. Ma to wówczas związek z osobą, która prowadzi swoją działalność gospodarczą, a równocześnie pełni rolę konsumenta, który jest związany z przedsiębiorcą określonymi czynnościami prawnymi.

Terminy przedawnienia rat kredytu


Terminy przedawnienia rat kredytu różnią się nieznacznie w zależności do zawartej umowy i sytuacji danego kredytobiorcy. A więc:

 • Debet na koncie przedawnia się w terminie 2 lat,

 • Karta kredytowa, umowa kredytu bankowego oraz umowa pożyczki w firmie pozabankowej przedawnia się w ciągu 3 lat,

 • W przypadku pobrania pożyczki prywatnej przez osobę fizyczną termin ten wynosi 6 lat.
   

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["pralka", "8" ] }}  

Terminy te nie mogą być skrócone ani przedłużone – gwarantuje to kodeks cywilny. Różnica przedawnienia kredytu hipotecznego i kredytu konsumenckiego jest również bardzo istotną kwestią. W przypadku hipoteki przedawnieniu ulegają tylko i wyłącznie odsetki. Inna historia występuje w przypadku pożyczek konsumenckich do kwoty 255 550 zł – przeterminowania dotyczą odsetki oraz kwota główna.

Podwyżki rat kredytów - o ile wzrośnie rata kredytu?

Każdy, kto zastanawia się nad zaciągnięciem pożyczki, kredytu gotówkowego lub hipotecznego musi liczyć się ze zmianą wysokości stóp procentowych NBP. Modyfikacja ta często znacznie wpływa na oprocentowanie kredytu, a co za tym idzie także na wysokość odsetek kredytowych. Mówiąc prostszym językiem – jeśli więc dojdzie do jakiejkolwiek zmiany oprocentowania, to jednocześnie wzrosną comiesięczne raty kredytowe, które kredytobiorca ma obowiązek regularnie i w terminie spłacać. Zmienione stopy procentowe wpływają nie tylko na nowo zaciągnięte kredyty, ale także na te pobrane – pod jednym warunkiem – jeśli zastosowano w nim oprocentowanie zmienne. Taki rodzaj najczęściej stosowany jest przy pobieranych kredytach hipotecznych, samochodowych, ratalnych, ale także gotówkowych. Modyfikacje dotyczą również limitów w rachunkach i na kartach. Oznacza to, że każda nawet najmniejsza zmiana wysokości wskaźników NBP sprawia, że bank na bieżąco przelicza odsetki i raty kredytowe oraz aktualizuje wysokość zaciągniętego zobowiązania.

Znaczący wzrost stóp procentowych powoduje duży wzrost raty kredytowej


Październik 2021 roku przyniósł kredytobiorcom nie lada orzech do zgryzienia. Utrzymująca się na bardzo wysokim poziomie inflacja sprawiła, że osoby mające na swoich barkach zobowiązanie do spłaty nie mogli spać spokojnie, a chętni do pobrania jakiegokolwiek kredytu zrezygnowali z tego pomysłu lub przełożyli swoje plany na późniejszy termin. Sytuacja ta zmroziła marzenia wielu osób, szczególnie młodych, planujących budowę domu, zakup mieszkania własnościowego oraz inne ważne inwestycje, na które bez kredytu nie mogą sobie pozwolić. Ostatnia podwyżka stóp procentowych miała miejsce 7 lipca 2022 roku – wszystko za sprawą inflacji, której poziom wyniósł 15,6% (dane z czerwca 2022 roku). Wskaźniki wówczas wyniosły:

 • Stopa depozytowa: 6%
 • Stopa lombardowa: 7%
 • Stopa redyskontowa weksli: 6,55%
 • Stopa referencyjna: 6,50%
 • Stopa dyskontowa weksli: 6,60%

Ostatnie analizy rzeczoznawców przedstawiają, że kredytobiorca, który zaciągnął kredyt na 300 tys. Zł płaci już ponad dwa razy tyle niż w zeszłym roku – czyli zmiana z 1339 zł na 2640 zł. Z kolei osoby zadłużone na 400 tys.zł aktualnie muszą oddawać do banku 3593 zł – przed podwyżkami stóp było to 1785 zł. Każdy wzrost wskaźników, nawet o 0,5% powoduje, że raty kredytu horrendalnie rosną, a kredytobiorcy łapią się za głowę, szukając tym samym dodatkowych źródeł dochodu, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie godny byt.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["iphone 13 pro max 128gb", "8" ] }}

Czy można zapobiec nagłym wzrostom rat?


Istnieje kilka możliwości, które pozwolą kredytobiorcom spać spokojnie. Warto więc:

 • Wziąć pod uwagę możliwość refinansowania kredytu – czyli przenieść go do innego banku, dzięki czemu klient może uzyskać lepsze warunki,
 • Skorzystać z wakacji kredytowych,
 • Spróbować wydłużyć okres kredytowania – miesięczna rata nie ulegnie drastycznym zmianom,
 • Złożyć w banku wniosek z prośbą o zmianę oprocentowania ze zmiennego na stałe,
 • Przemyśleć wariant zmiany rat z malejących na równe.

Aby dowiedzieć się konkretniej, o ile może wzrosnąć rata kredytowa warto na bieżąco śledzić wszelkie podwyżki stóp procentowych i brać pod uwagę wyliczenia ekspertów doświadczonych w branży. Wszystko także zależy od rodzaju zaciągniętego kredytu i warunków, na jakich został podpisany. Dobrą metodą jest też szukanie sposobów, które pomogą chwilowo bądź na dłuższy czas zmniejszyć raty kredytów, a co za tym idzie – poprawić kondycję psychiczną kredytobiorcy i odciążyć domowy budżet.

Spłata rat z innego konta

Niezależnie od tego, czy masz zamiar zaciągnąć kredyt gotówkowy, czy hipoteczny, powinieneś ze szczególną dokładnością zapoznać się nie tylko z harmonogramem spłaty, ale także z dostępnymi sposobami regulowania comiesięcznych należności. Wiele zaś osób zadaje sobie często pytanie: czy raty można spłacić z innego konta? Odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta – oczywiście, że jest to możliwe. Najważniejsze jest jednak, aby rata trafiła na właściwy rachunek bankowy. Każdy kredytobiorca otrzymuje potwierdzenie pobrania zobowiązania, w której zapisany jest unikalny numer rachunku, który jest przypisany do konkretnej umowy. W dokumentach powinno być także jasno określone, co należy umieścić w tytule przelewu. Nierzadkim zjawiskiem jest przekazanie klientowi specjalnego szyfru, który należy wpisać, dokonując przekazania kwoty na rachunek bankowy. Połączenie unikalnego kodu z umową kredytową pozwoli na automatyczne przypisanie przychodzącego przelewu do konkretnej usługi. Jeśli zaś zdarzy się sytuacja, w której klient nie otrzyma gotowego tytułu, warto dokładnie go sprecyzować. Pomoże to uniknąć problemów z bankiem, gdyż z łatwością uda się przydzielić kwotę do danego kredytobiorcy i jego zobowiązania.

Dostępne sposoby spłaty rat kredytowych

 • Zlecenie stałe – jeden z najchętniej wybieranych sposobów spłaty zaciągniętych środków pieniężnych. Doskonale sprawdza się, jeśli kwoty raty kredytu są stałej wysokości. Nie ma to większego znaczenia, z jakiego konta pieniądze zostaną wysłane. Aby jednak płatność była realizowana cyklicznie, muszą być wprowadzone podstawowe dane, w tym kwota przelewu oraz jego tytuł, numer rachunku bankowego odbiorcy i jego nazwa, a także data rozpoczęcia i zakończenia zlecenia.
 • Tradycyjny przelew na rachunek bankowy – najszybsza, bezgotówkowa metoda spłacania między innymi rat kredytowych. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wykonać jednorazowy przelew do banku, z którego został zaciągnięty kredyt.
 • Przekaz pocztowy – jeden z łatwiejszych sposobów spłaty należności. Środki pieniężne wystarczy przekazać listonoszowi, przesłać za pomocą specjalnego blankietu lub udać się do placówki poczty polskiej. Należy pamiętać o numerze umowy kredytowej bądź specjalnym kodzie, który trzeba umieścić w tytule przelewu, który jest niezbędnym elementem tej operacji.
 • Wpłata dokonywana w kasie banku – w tym przypadku należy udać się do konkretnego oddziału banku i wpłacić pieniądze. Metoda ta daje 100% pewność, że środki zostaną odpowiednio zaksięgowane, a przede wszystkim będą wpłacone w terminie.
 • Automatyczny pobór pieniędzy z konta – rozwiązanie to opiera się na spłacie należności ze specjalnie założonego konta technicznego. Kredytobiorca otrzymuje numer rachunku do spłaty, na który należy przelewać odpowiednią ilość środków – tak, aby wystarczyło na pokrycie każdej kolejnej raty. Metoda jest na tyle wygodna, że klient nie musi pamiętać o terminie spłaty kredytu, gdyż bank zrobi to za niego.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["hulajnoga elektryczna", "8" ] }}

Jak więc wynika z powyższego zestawienia, nieistotne jest, z jakiego konta zostaną przelane środki na spłatę kredytu. Najważniejsze jest, aby pieniądze te trafiły na odpowiedni rachunek bankowy i zostały przypisane do unikalnej umowy. Jeśli zdarzy się, że należności trafią na inne konto, wówczas bank może naliczyć kredytobiorcy odsetki karne. Warto więc ze szczególną dokładnością kontrolować każdy przelew oraz regularnie spłacać obowiązkowe należności.

Jak sprawdzić, ile rat zostało?

Fantastycznym trendem, który bije rekordy popularności na rynku finansowym, jest możliwość pobrania kredytu w większości placówek bankowych. Spory zastrzyk gotówki umożliwia zakup wymarzonej nieruchomości, zmianę samochodu na najnowszy model lub też zagraniczne wakacje. Niezależnie od tego, czy pobraliśmy kredyt gotówkowy, czy też hipoteczny, warto pamiętać o terminowej i regularnej spłacie. Pomaga to uniknąć wszelkich problemów z bankiem oraz stworzyć nieskazitelny obraz rzetelnego kredytobiorcy, który może stać się furtką do pobrania kolejnych zobowiązań w przyszłości. Z uwagi na to, iż kredyty częściej zaciągane są na wyższe kwoty, to i okres ich spłaty wynosi kilka lub kilkanaście lat. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż w przypadku przeciętnych miesięcznych zarobków, niższa kwota jest łatwiejsza do uregulowania. Przysłowiowe schody rozpoczynają się w momencie, gdy na kredytobiorcy spoczywa kilka pożyczek. Stąd też nierzadkim obecnie zjawiskiem jest częste zapominanie o obowiązku spłaty kolejnej raty bądź kwoty, jaką należy zapłacić w kolejnym miesiącu.

 

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["klocki lego city", "12" ] }}

W jaki sposób sprawdzić ile rat pozostało do spłaty?


Istnieje kilka sposobów, które na pewno pomogą zapracowanej bądź mniej zorganizowanej osobie terminowo spłacać obowiązkowe raty. Oto one:

 • Warto sięgnąć po harmonogram spłaty, który bank powinien przekazać kredytobiorcy najpóźniej w dniu wypłaty zaciągniętego zobowiązania. W otrzymanym planie spłaty bez najmniejszego problemu można odczytać datę spłaty raty – czyli do kiedy należy uregulować miesięczne zobowiązanie, kwotę raty oraz całkowitą kwotę kredytu wraz z jego dodatkowymi kosztami – oprocentowanie, prowizja lub inne opłaty bankowe.
 • Popularną i chętnie wybieraną przez kredytobiorców metodą kontroli spłacanego długu jest raport Biura Informacji Kredytowej. BIK jest specjalnie powołaną instytucją, która zbiera wszelkie istotne informacje kredytowe. W raporcie figuruje każdy kredytobiorca wraz z rodzajem zaciągniętego zobowiązania wraz z datą, informacja o płatnościach regularnych bądź nieregularnych, a także data wpłacenia ostatniej raty.
 • Jedną z prostszych, a zarazem wygodnych metod jest telefon na infolinię danej instytucji pozabankowej. Sięgając do tego sposobu, warto mieć pod ręką dowód osobisty, gdyż konsultant w ramach weryfikacji klienta poprosi o podanie konkretnych danych – imię i nazwisko, PESEL oraz data urodzenia. W skrajnych przypadkach niezbędnym może stać się numer umowy pożyczkowej. Obowiązkiem pracownika instytucji jest odpowiedzieć na wszystkie pytania pożyczkobiorcy, a co za tym idzie – może także udzielić informacji na temat ilości pozostałych rat.

Terminowa spłata comiesięcznej raty kredytu to obowiązek każdego kredytobiorcy. Przed pobraniem pożyczki warto dokładnie przeanalizować harmonogram spłaty oraz własne możliwości budżetowe. Rzetelność i regularność z pewnością będzie brana pod uwagę w przypadku chęci pobrania jakiegokolwiek kredytu w przyszłości oraz pozwoli uniknąć problemów w postaci niechcianych kosztów - mogą się do nich zaliczać dodatkowe odsetki i wyższa prowizja.

Co wpisać w tytule przelewu za raty?

Nieustannie zwiększająca się inflacja oraz niższy budżet w wielu gospodarstwach domowych często uniemożliwiają dokonywania zbyt drogich, jednorazowych zakupów. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom większości klientów, różnorodne sklepy oraz przedsiębiorstwa wprowadziły na rynek korzystny trend - możliwość zakupów na raty, które wiążą się z nabyciem niezbędnych dóbr materialnych przy jednoczesnym rozłożeniu wartości sprzętu lub materiału na łatwe do spłaty części. Ustalane one są zgodnie z preferencjami klienta. Brane są też pod uwagę comiesięczne zdolności konsumenta do uregulowania należności. Nic więc dziwnego, że z tego fantastycznego rozwiązania korzysta sporo osób. Pozwala ono w szybki sposób zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia i eliminuje ryzyko utraty wszelkich nagromadzonych oszczędności. Metoda ułatwia też gospodarowanie niewielkimi funduszami przez młodsze lub niedoświadczone osoby, a także rozplanowanie rocznych i miesięcznych wydatków.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["fotelik", "8" ] }}

Tytuł przelewu ma znaczenie


Dokonując płatności za zakupiony towar oraz spłacając regularne raty kredytu, warto pamiętać, aby odpowiednio zatytułować przelew. Z uwagi na widoczność tytułu zarówno dla banku, jak i odbiorcy płatności dobrze, aby nazwa była znacząca i adekwatna. Tak naprawdę im więcej znaczących informacji, tym lepiej odbiorcy zidentyfikować płatnika i przypisać transakcję do konkretnej umowy kredytowej. Brak wystarczającej liczby konkretów może prowadzić do odrzucenia przelewu bądź dłuższej analizy, co może skutkować wyższą prowizją, problemami z późniejszą płatnością oraz niezbyt poważnym wizerunkiem klienta, który dla sprzedawcy staje się wówczas nieterminowym i nierzetelnym konsumentem.

Tytuł przelewu – co konkretnie wpisać?


Istnieją dość uniwersalne zasady, którymi można kierować się, przelewając środki na opłacenie rat.
Warto więc:

 • Pamiętać, że tytuł przelewu powinien być zgodny z prawdą oraz celem przeznaczenia konkretnej sumy pieniężnej.
 • Zrezygnować z niestosownych żartów bądź wulgaryzmów, które są często dość mylącymi symbolami. Dobrze wyeliminować też zwroty, które mogą być związane z naruszeniem prawa. Świadczą one również o kulturze osobistej kredytobiorcy.
 • Stosować tylko i wyłącznie jednoznacznych, oficjalnych i adekwatnych określeń.

Tytuł jest też niebagatelnym elementem stałych zleceń. W momencie pobierania jakiegokolwiek urządzenia, materiału bądź innego dobra materialnego warto też zwrócić uwagę na umowę, w której wyraźnie powinno być zaznaczone kiedy i na jaki numer konta należy przelewać zobowiązanie, a także to, co należy zamieścić w tytule przelewu. Zdarza się, że klient wraz z umową otrzymuje specjalny szyfr, który wystarczy umieścić w opisie przelewu. Dzięki połączeniu unikalnego kodu z umową kredytową przychodzący przelew zostanie automatycznie przypisany do konkretnej usługi. Ważnym aspektem jest także rodzaj wykonywanego przelewu – jeśli kwota jest spora, a cel dość istotny, warto dokładnie sprecyzować tytuł, gdyż będzie on odgrywał kluczową rolę w całej sprawie.

Zmniejszenie raty kredytu po wpisie hipoteki - jak działa?

Wiele osób marzących o własnym domu, mieszkaniu bądź droższym samochodzie zaczyna rozważać opcję kredytu hipotecznego. Jak powszechnie wiadomo, pożyczkę charakteryzuje spora kwota, długi czas spłaty oraz zabezpieczenie hipoteczne. W zależności od banku, jego wymagań oraz preferencji klienta zarówno raty, jak i reszta warunków umowy może się nieco różnić. Jednym z głównych zabezpieczeń, którego celem jest dodatkowa ochrona banku w okresie spłacania rat kredytowych, a w rezultacie stanowi także świetną zaletę dla kredytobiorcy, jest tak zwana pomostówka. Ubezpieczenie to w większości przypadków jest obowiązkowym elementem podpisywanej przez kredytobiorcę umowy.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["nawigacja samochodowa", "8" ] }}

Czym dokładnie jest ubezpieczenie pomostowe?

Każdy, kto zdecydował się zaciągnąć kredyt na jakąkolwiek nieruchomość, powinien jak najszybciej, od momentu jej zakupienia, zawnioskować o wpis hipoteki do księgi wieczystej. Jest to ważne z uwagi na potrzebę formalnego, rzeczywistego i faktycznego uznania nabytej nieruchomości za zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Do tego czasu bank pobiera od klienta składkę i przyjmuje na swoje barki podwyższone ryzyko transakcji. Opłata ta nie jest niczym innym niż ubezpieczeniem pomostowym, które chroni placówkę bankową przed ewentualnym brakiem spłaty ze strony kredytobiorcy w okresie oczekiwania na uprawomocnienie hipoteki.

Kiedy raty kredytu zostają zmniejszone?

Ubezpieczenie pomostowe siłą rzeczy skutkuje także podwyższonymi pierwszymi kwotami do spłaty, nawet jeśli kredytobiorca w momencie ustalania warunków pobieranego kredytu hipotecznego, zdecydował się na raty równe. Nie jest to jednak duży powód do zmartwień, gdyż po uzyskaniu wpisu do księgi wieczystej, większość banków z reguły zobowiązuje się do zwrotu wpłaconej kwoty. Dlatego też po okazaniu odpowiednich dokumentów rata kredytu wraca do ustalonej w umowie kwoty lub może zostać pomniejszona o wpłacane wcześniej ubezpieczenie pomostowe. Z praktyki wynika jednak, że im szybciej hipoteka zostanie wpisana do księgi wieczystej, tym dla kredytobiorcy lepiej.

Ile trzeba czekać na wpis do księgi wieczystej i czy można tę procedurę przyspieszyć?

Biorąc pod uwagę sporą liczbę wniosków i znaczne obłożenie sądów, procedura ta może trwać nawet kilka miesięcy. Kredytobiorca ma jednak możliwość złożyć podanie o wcześniejszy wpis hipoteki do księgi wieczystej. Musi być on jednak poparty solidnymi argumentami, typu wydatki związane z nagłą chorobą lub ciężka sytuacja materialna w kilkuosobowej rodzinie. W tym wypadku, jeśli sąd przychyli się do wniosku kredytobiorcy, otrzymanie pozytywnej odpowiedzi może trwać zaledwie dwa tygodnie. Warto również pamiętać, że klient składający wniosek o wcześniejszy wpis powinien podać numer rozpatrywanego równocześnie wniosku w sądzie. Znacznie ułatwi to i przyspieszy przypisanie prośby do konkretnej sprawy.

Wycieczki na raty - czy to możliwe? Kto to oferuje?

Wakacje to fantastyczny czas, długo wyczekiwany zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Niesprzyjająca aura oraz wyczerpanie psychiczne i fizyczne skłania wielu do poszukiwań coraz to ciekawszych ofert wyjazdowych. Jest jednak jedna rzecz, która może przekreślić wszelkie marzenia o egzotycznym kraju czy piaszczystej plaży – są to pieniądze, a precyzując ich brak. Tegoroczne propozycje wielu biur podróży spędziły sen z powiek niejednego człowieka, gdyż wzrost cen wycieczek znacznie uległ zmianie. Biorąc pod uwagę chociażby poprzedni rok, można śmiało stwierdzić, że nie wszyscy będą sobie mogli pozwolić na wakacje all inclusive za granicą. Istnieje jednak rewelacyjne wyjście z sytuacji – możliwość wykupienia wycieczki na raty. Jest to ogromne ułatwienie dla turystów, którzy nie są w stanie wyczyścić swojego konta z dnia na dzień.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["torba podróżna ogio", "8" ] }}

Jakie firmy oferują wycieczki na raty?


2022 rok to wspaniały okres, w którym można twierdzić, że życie wraca do normalności po pandemii koronawirusa. Z tego też powodu osoby regularnie podróżujące rozpoczynają poszukiwania ciekawych ofert. Nie jest to jednak proste, gdyż ceny większości kierunków przyprawiają o zawrót głowy. Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom klientów, biura turystyczne i ich pośrednicy oferują nie tylko kuszące kierunki podróży, ale także nietuzinkowe możliwości ich finansowania. Oto kilka firm, w których możliwy jest zakup wycieczki na raty:

 • Travelplanet – jest to jeden z najbardziej znanych, lubianych i zaufanych agentów podróżniczych. Kusi on wielu klientów niebagatelną propozycją – wakacje raty zero procent, Umożliwia ona wykup wojaży na nieoprocentowany kredyt - wycieczka będzie nabywcę kosztować tyle, ile musiałby zapłacić, finansując wakacje od razu. Bezpieczeństwo turysty gwarantuje też ubezpieczenie od ewentualnej upadłości organizatora.
 • Latajmyrazem – wieloletnia firma, która stawia przede wszystkim na dostosowanie wszelkich wariantów umowy do potrzeb klienta. Biuro współpracuje z wieloma bankami, dzięki czemu bez wizyty w placówce, można uzyskać konkurencyjną ofertę i potrzebną kwotę na wymarzone wakacje.
 • Travelshops – pośrednik kilkudziesięciu biur podróży w całej Polsce, współpracujący od lat z bankiem BNP Paribas. Wykupione wycieczki, w zależności od wymagań klienta, można rozłożyć na równe raty 0% - w przypadku wyboru 5 rat. Możliwość spłaty w 12 równych ratach to także bardzo korzystna propozycja obejmująca 0,65% opłat za kredyt.

Wakacje płatne w ratach – jak to działa?


W ostatnim czasie popularność zyskały różnorodne biura turystyczne, które oferują świetne rozwiązania dla swoich klientów. Jak wynika z tekstu powyżej, niektóre z nich współpracują ze specjalistami w dziedzinie – placówkami bankowymi, dzięki którym uzyskanie pożyczki na wakacje nie jest żadnym problemem. Wielu multiagentów podróżniczych zapewnia, że procedura wykupienia wymarzonego wyjazdu nie jest skomplikowanym procesem i opiera się głównie na rozmowie telefonicznej bądź wygodnej rezerwacji online. Wystarczy więc kilka minut oraz podstawowe dane osobowe, aby być o krok od wypoczynku w ekskluzywnym miejscu.
 

Najtańsze pożyczki na raty - top5 firm

Coraz to wyższe ceny większości produktów handlowych, niezbyt satysfakcjonujące wynagrodzenia oraz niekontrolowane, nagłe wydatki to problemy spędzające sen z powiek wielu osób. Nic więc dziwnego, że w dobie rosnącej inflacji rynek nieustannie poszerza się o oferty różnorodnych placówek poza bankowych. Propozycje te cieszą się sporą popularnością, gdyż są szybką i wygodną formą zdobycia potrzebnej gotówki. Tego typu pożyczki na raty to fantastyczne rozwiązanie dla osób, których celem jest nabycie stosunkowo wysokiej sumy pieniężnej oraz rozłożenie okresu spłaty na proporcjonalny względem kwoty czas. Dodatkowym ich atutem są niezbyt długie terminy tak zwanego kredytowania, co nie zobowiązuje wierzyciela na długie lata. Pożyczki te również wbrew pozorom i opinii społeczeństwa są całkowicie bezpieczne. Na uwagę zasługuje także rzetelna i dokładna weryfikacja każdego przyszłego klienta.

Top 5 firm oferujących najtańsze pożyczki na raty


Wybierając firmę, która szybko i sprawnie udzieli klientowi pożyczki, warto skorzystać z internetowych rankingów i porównywarek, gdyż niemal każdego dnia oferty poszczególnych placówek zmieniają się na korzyść bądź niekorzyść przyszłego pożyczkobiorcy. Biorąc jednak pod uwagę rewelacyjne opinie wśród osób korzystających z tanich pożyczek, warto zapoznać się z wymaganiami i ofertą następujących firm:

 • Supergrosz – placówka oferuje szybkie i wygodne pożyczki online. Mogą z niej skorzystać osoby pomiędzy 21 a 99 rokiem życia. Świetnie sprawdzi się dla klienta, któremu zależy na sprawdzonej firmie i kwocie pożyczki do 15000 zł. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego pożyczkobiorcy, czas spłaty można dostosować do własnych potrzeb i preferencji – może wynosić od 4 - 50 miesięcy. Możliwość pobrania pożyczki w sobotę i niedzielę oraz szybki wypłata to dodatkowe atuty spółki.
 • Hapipożyczki – jeśli chcesz, aby w ciągu 15 minut na Twoje konto trafiły dodatkowe środki, które podratują Twój domowy budżet, koniecznie przyjrzyj się ofercie Hapipożyczki. Aby móc skorzystać z propozycji wystarczy mieścić się w przedziale wiekowym 20-99 lat. Kwota pierwszej pożyczki może wynosić od 2000 do 15000 zł.
 • Provident – jedna z bardziej znanych na rynku firm oferująca możliwość pobrania środków pieniężnych w kwocie od 500 do 20000 zł. Wiek pożyczkobiorcy także różni się znacznie od wielu ofert na rynku i wynosi od 18 do 80 lat. Klient może spłacić należności w ciągu 3 miesięcy, ale może się to także odbyć w ciągu 36 miesięcy – wszystko ustalane jest według indywidualnych potrzeb.
 • Smartney – to długoletnia, zaufana firma oferująca długi okres spłaty – nawet do 96 miesięcy. Brak potrzeby okazywania zaświadczenia o zarobkach znacznie wyróżnia firmę spośród innych. Niezależnie od tego, czy pożyczkobiorca ma 23, czy 70 lat może z łatwością ubiegać się o kredyt w wysokości od 3000 do 60000 zł.
 • Cashtero – po ofertę tej firmy sięgają najczęściej osoby, którym zależy na darmowej pierwszej pożyczce. Wystarczy ukończyć zaledwie 18 lat, aby sprostać wszelkim wymaganiom i móc starać się o dodatkowe środki, które mogą wynosić od 100 do 10000 zł. Szybki czas wypłaty to także atut, który ceni wielu klientów.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["lenovo ryzen", "8" ] }}