Węgiel na raty

Coraz bliżej jesień i zima, a chłodniejsze wieczory sprawiają, że myślisz jedynie o tym, jak zaszyć się pod cieplutkim kocykiem z gorącą herbatką? Nie warto marznąć, warto pomyśleć nad zakupem sprawdzonego opału, który zapewni wszystkim domownikom niesamowity komfort, nawet wtedy, gdy za oknem plucha i minus na termometrze. My ze swojej strony oferujemy Państwu jeden z popularniejszych surowców, który dla wielu osób jest tak samo istotny, jak odpowiednia ilość drewna na zimę – jest nim węgiel. W czasach rosnącej inflacji oraz niesamowitych braków surowca na rynku warto zajrzeć na naszą stronę i dokładniej zapoznać się ze wspaniałą, godną zaufania i polecenia ofertą. Proponujemy zakup węgla na raty – fantastyczny sposób na szybkie nabycie wystarczającej ilości surowca do ogrzania całego domu na określony czas. Gwarantujemy tym samym minimum formalności, możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, a także dopasowany do klienta system ratalny, który umożliwia dopasowanie wysokości rat do indywidualnych potrzeb i preferencji.
 

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["zegarek casio", "8" ] }}

Węgiel na Kupuj w ratach – jedna z lepszych inwestycji

Współpracując z gronem ekspertów, doskonale wiemy, jak ważna jest jakość i parametry węgla. To głównie od nich zależy, w jaki sposób surowiec ten będzie się spalał, ile wyprodukuje ciepła i czy będzie w miarę wydajny. Uspokajając wszystkich naszych przyszłych klientów – dysponujemy tylko i wyłącznie opłacalnym węglem, przechowywanym w suchych warunkach. Gwarantujemy wysoką kaloryczność oraz niewielkie ilości dymu w momencie spalania. Posiadamy w swoim asortymencie między innymi węgiel Groszek, który znakomicie spełni swoją funkcję w nowoczesnym kotle oraz tradycyjny węgiel Orzech – idealny do pieców znajdujących się obecnie w większości domów. Klikając na jakikolwiek rodzaj surowca na naszej stronie, bez problemu można odczytać jego wszelkie parametry oraz normy, które powinien spełniać.

Węgiel na raty

Zakup węgla to sytuacja spędzająca sen z powiek wielu osób, gdyż stale rosnące ceny znacznie przewyższają możliwości przeciętnego Kowalskiego. Jak wiadomo, domowy budżet nie jest z gumy – ciężko go rozciągnąć, a jednak w momencie zakupu opału nie sposób go nie nadwyrężyć. Dbając więc o portfele i komfort psychiczny naszych klientów, proponujemy zakup węgla na raty. Mamy oprócz tego inne dogodne rozwiązanie – kup dzisiaj, zapłać za 45 dni – równie chętnie wybierana przez wielu kupujących oferta. Zawsze staramy się dopasować kwotę zakupu do zdolności kredytowej, gwarantując tym samym świetne warunki oraz wysoką jakość sprzedawanego surowca.

Jak sprawdzić, ile rat zostało?

Fantastycznym trendem, który bije rekordy popularności na rynku finansowym, jest możliwość pobrania kredytu w większości placówek bankowych. Spory zastrzyk gotówki umożliwia zakup wymarzonej nieruchomości, zmianę samochodu na najnowszy model lub też zagraniczne wakacje. Niezależnie od tego, czy pobraliśmy kredyt gotówkowy, czy też hipoteczny, warto pamiętać o terminowej i regularnej spłacie. Pomaga to uniknąć wszelkich problemów z bankiem oraz stworzyć nieskazitelny obraz rzetelnego kredytobiorcy, który może stać się furtką do pobrania kolejnych zobowiązań w przyszłości. Z uwagi na to, iż kredyty częściej zaciągane są na wyższe kwoty, to i okres ich spłaty wynosi kilka lub kilkanaście lat. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż w przypadku przeciętnych miesięcznych zarobków, niższa kwota jest łatwiejsza do uregulowania. Przysłowiowe schody rozpoczynają się w momencie, gdy na kredytobiorcy spoczywa kilka pożyczek. Stąd też nierzadkim obecnie zjawiskiem jest częste zapominanie o obowiązku spłaty kolejnej raty bądź kwoty, jaką należy zapłacić w kolejnym miesiącu.

 

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["klocki lego city", "12" ] }}

W jaki sposób sprawdzić ile rat pozostało do spłaty?


Istnieje kilka sposobów, które na pewno pomogą zapracowanej bądź mniej zorganizowanej osobie terminowo spłacać obowiązkowe raty. Oto one:

 • Warto sięgnąć po harmonogram spłaty, który bank powinien przekazać kredytobiorcy najpóźniej w dniu wypłaty zaciągniętego zobowiązania. W otrzymanym planie spłaty bez najmniejszego problemu można odczytać datę spłaty raty – czyli do kiedy należy uregulować miesięczne zobowiązanie, kwotę raty oraz całkowitą kwotę kredytu wraz z jego dodatkowymi kosztami – oprocentowanie, prowizja lub inne opłaty bankowe.
 • Popularną i chętnie wybieraną przez kredytobiorców metodą kontroli spłacanego długu jest raport Biura Informacji Kredytowej. BIK jest specjalnie powołaną instytucją, która zbiera wszelkie istotne informacje kredytowe. W raporcie figuruje każdy kredytobiorca wraz z rodzajem zaciągniętego zobowiązania wraz z datą, informacja o płatnościach regularnych bądź nieregularnych, a także data wpłacenia ostatniej raty.
 • Jedną z prostszych, a zarazem wygodnych metod jest telefon na infolinię danej instytucji pozabankowej. Sięgając do tego sposobu, warto mieć pod ręką dowód osobisty, gdyż konsultant w ramach weryfikacji klienta poprosi o podanie konkretnych danych – imię i nazwisko, PESEL oraz data urodzenia. W skrajnych przypadkach niezbędnym może stać się numer umowy pożyczkowej. Obowiązkiem pracownika instytucji jest odpowiedzieć na wszystkie pytania pożyczkobiorcy, a co za tym idzie – może także udzielić informacji na temat ilości pozostałych rat.

Terminowa spłata comiesięcznej raty kredytu to obowiązek każdego kredytobiorcy. Przed pobraniem pożyczki warto dokładnie przeanalizować harmonogram spłaty oraz własne możliwości budżetowe. Rzetelność i regularność z pewnością będzie brana pod uwagę w przypadku chęci pobrania jakiegokolwiek kredytu w przyszłości oraz pozwoli uniknąć problemów w postaci niechcianych kosztów - mogą się do nich zaliczać dodatkowe odsetki i wyższa prowizja.

Podwyżki rat kredytów - o ile wzrośnie rata kredytu?

Każdy, kto zastanawia się nad zaciągnięciem pożyczki, kredytu gotówkowego lub hipotecznego musi liczyć się ze zmianą wysokości stóp procentowych NBP. Modyfikacja ta często znacznie wpływa na oprocentowanie kredytu, a co za tym idzie także na wysokość odsetek kredytowych. Mówiąc prostszym językiem – jeśli więc dojdzie do jakiejkolwiek zmiany oprocentowania, to jednocześnie wzrosną comiesięczne raty kredytowe, które kredytobiorca ma obowiązek regularnie i w terminie spłacać. Zmienione stopy procentowe wpływają nie tylko na nowo zaciągnięte kredyty, ale także na te pobrane – pod jednym warunkiem – jeśli zastosowano w nim oprocentowanie zmienne. Taki rodzaj najczęściej stosowany jest przy pobieranych kredytach hipotecznych, samochodowych, ratalnych, ale także gotówkowych. Modyfikacje dotyczą również limitów w rachunkach i na kartach. Oznacza to, że każda nawet najmniejsza zmiana wysokości wskaźników NBP sprawia, że bank na bieżąco przelicza odsetki i raty kredytowe oraz aktualizuje wysokość zaciągniętego zobowiązania.

Znaczący wzrost stóp procentowych powoduje duży wzrost raty kredytowej


Październik 2021 roku przyniósł kredytobiorcom nie lada orzech do zgryzienia. Utrzymująca się na bardzo wysokim poziomie inflacja sprawiła, że osoby mające na swoich barkach zobowiązanie do spłaty nie mogli spać spokojnie, a chętni do pobrania jakiegokolwiek kredytu zrezygnowali z tego pomysłu lub przełożyli swoje plany na późniejszy termin. Sytuacja ta zmroziła marzenia wielu osób, szczególnie młodych, planujących budowę domu, zakup mieszkania własnościowego oraz inne ważne inwestycje, na które bez kredytu nie mogą sobie pozwolić. Ostatnia podwyżka stóp procentowych miała miejsce 7 lipca 2022 roku – wszystko za sprawą inflacji, której poziom wyniósł 15,6% (dane z czerwca 2022 roku). Wskaźniki wówczas wyniosły:

 • Stopa depozytowa: 6%
 • Stopa lombardowa: 7%
 • Stopa redyskontowa weksli: 6,55%
 • Stopa referencyjna: 6,50%
 • Stopa dyskontowa weksli: 6,60%

Ostatnie analizy rzeczoznawców przedstawiają, że kredytobiorca, który zaciągnął kredyt na 300 tys. Zł płaci już ponad dwa razy tyle niż w zeszłym roku – czyli zmiana z 1339 zł na 2640 zł. Z kolei osoby zadłużone na 400 tys.zł aktualnie muszą oddawać do banku 3593 zł – przed podwyżkami stóp było to 1785 zł. Każdy wzrost wskaźników, nawet o 0,5% powoduje, że raty kredytu horrendalnie rosną, a kredytobiorcy łapią się za głowę, szukając tym samym dodatkowych źródeł dochodu, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie godny byt.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["iphone 13 pro max 128gb", "8" ] }}

Czy można zapobiec nagłym wzrostom rat?


Istnieje kilka możliwości, które pozwolą kredytobiorcom spać spokojnie. Warto więc:

 • Wziąć pod uwagę możliwość refinansowania kredytu – czyli przenieść go do innego banku, dzięki czemu klient może uzyskać lepsze warunki,
 • Skorzystać z wakacji kredytowych,
 • Spróbować wydłużyć okres kredytowania – miesięczna rata nie ulegnie drastycznym zmianom,
 • Złożyć w banku wniosek z prośbą o zmianę oprocentowania ze zmiennego na stałe,
 • Przemyśleć wariant zmiany rat z malejących na równe.

Aby dowiedzieć się konkretniej, o ile może wzrosnąć rata kredytowa warto na bieżąco śledzić wszelkie podwyżki stóp procentowych i brać pod uwagę wyliczenia ekspertów doświadczonych w branży. Wszystko także zależy od rodzaju zaciągniętego kredytu i warunków, na jakich został podpisany. Dobrą metodą jest też szukanie sposobów, które pomogą chwilowo bądź na dłuższy czas zmniejszyć raty kredytów, a co za tym idzie – poprawić kondycję psychiczną kredytobiorcy i odciążyć domowy budżet.

Przedawnienie rat kredytu

Każdy kredytobiorca, niezależnie od rodzaju zaciągniętego zobowiązania – czy to kredyt hipoteczny, czy też pożyczka gotówkowa, powinien znać nie tylko swoje obowiązki, ale również prawa. Jednym z przywilejów konsumenta jest możliwość przedawnienia rat kredytu, czego skutkiem jest brak obowiązku uregulowania kolejnych rat. Wbrew jednak powszechnej opinii, przywilej ten nie zawsze dostarcza klientowi samych korzyści. Nie wolno także traktować go jako furtki do uzyskania dodatkowej gotówki bez obowiązku jakiejkolwiek spłaty. Warto pamiętać, że opóźnienia w płatnościach wiążą się z licznymi konsekwencjami. Mogą do nich należeć odsetki karne naliczane za każdy dzień zwłoki oraz kreowanie obrazu nieodpowiedzialnego i niesłownego konsumenta, co z kolei może skutkować brakiem zaufania ze strony banku. Idzie za tym także brak możliwości pobrania następnych zobowiązań finansowych w przyszłości. Wszystkie informacje o kredytobiorcy zostają zapisane w rejestrze BIK i BIG, dlatego też nawet jeśli kredyt ulegnie przedawnieniu, bank bez problemu dowie się o przeszłości kredytowej klienta, co w tym wypadku potwierdzi obniżona wiarygodność finansowa. Aby więc uniknąć sporych problemów, należy rzetelnie i w określonym terminie dokonywać opłat za pobrany kredyt. Sięgając jednak po jakąkolwiek pożyczkę, warto wziąć pod uwagę wszelkie zalety oraz wady i zapoznać się z typowo bankowymi pojęciami, do których należy też wcześniej wspomniane przedawnienie rat kredytu.

Co konkretnie oznacza pojęcie przedawnienie rat kredytu?


Przedawnieniem roszczeń majątkowych zwanym potocznie przedawnieniem kredytu nazywamy sytuację, w której kredytobiorca zwleka z terminem płatności kolejnej raty bądź całkowicie zaniecha uregulowania obowiązkowych należności. Bank w powyższej sytuacji może domagać się zwrotu należnych zobowiązań. Ma na to jednak określony czas. Po jego upływie wierzyciel nie może już dochodzić zwrotu kosztów od kredytobiorcy, a klient może się w tym wypadku z łatwością uchronić się od obowiązku spłaty. Innym wyjątkiem jest sytuacja, w której bank nie może skutecznie żądać spłaty kredytu. Ma to wówczas związek z osobą, która prowadzi swoją działalność gospodarczą, a równocześnie pełni rolę konsumenta, który jest związany z przedsiębiorcą określonymi czynnościami prawnymi.

Terminy przedawnienia rat kredytu


Terminy przedawnienia rat kredytu różnią się nieznacznie w zależności do zawartej umowy i sytuacji danego kredytobiorcy. A więc:

 • Debet na koncie przedawnia się w terminie 2 lat,

 • Karta kredytowa, umowa kredytu bankowego oraz umowa pożyczki w firmie pozabankowej przedawnia się w ciągu 3 lat,

 • W przypadku pobrania pożyczki prywatnej przez osobę fizyczną termin ten wynosi 6 lat.
   

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["pralka", "8" ] }}  

Terminy te nie mogą być skrócone ani przedłużone – gwarantuje to kodeks cywilny. Różnica przedawnienia kredytu hipotecznego i kredytu konsumenckiego jest również bardzo istotną kwestią. W przypadku hipoteki przedawnieniu ulegają tylko i wyłącznie odsetki. Inna historia występuje w przypadku pożyczek konsumenckich do kwoty 255 550 zł – przeterminowania dotyczą odsetki oraz kwota główna.

Odstąpienie od umowy kupna towaru na raty – co musisz wiedzieć?

Określenie kredyt wiązany zapewne znane jest wszystkim tym osobom, które zdecydowały się na zakup jakiegokolwiek dobra materialnego w ramach sprzedaży ratalnej. Jest to fantastyczny trend, który w ostatnich latach sporo zyskał na popularności. Umożliwia on nabycie niezbędnej rzeczy, nawet wtedy, gdy domowy budżet nie pozwala na szybkie wydanie sporej sumy pieniędzy. Jednak wbrew powszechnej opinii zaciągniecie kredytu wiązanego nie jest bardzo skomplikowane. Formalności z nim związane również są przysłowiową bułką z masłem, jeśli by je porównać chociażby do koniecznych procedur wymaganych podczas pobierania kredytu hipotecznego.  

Czy jest możliwe odstąpienie od umowy w przypadku zakupu na raty?


W momencie, gdy konsument decyduje się spłacać zakupiony towar w dostosowanych do swoich preferencji częściach, bank współpracujący z danym sklepem dokonuje spłaty należnej kwoty. Taka kolej rzeczy wynika z ustawy o kredycie konsumenckim regulującej zasady kredytu wiązanego, którego umowa jest ściśle związana z umową o kredyt. Każdy, kto zechce skorzystać z wyżej wymienionej sprzedaży ratalnej, powinien zostać poinformowany przez kredytodawcę o wszystkich zaletach i wadach umowy. Rolę tę zazwyczaj pełni pracownik sklepu, który za zgodą poufnego banku, przekazuje wszelkie istotne informacje, opierając ich autentyczność o wydruki, które trafiają w ręce klienta. Ważnym aspektem jest fakt, iż każdy może odstąpić od zawartej umowy kredytowej, bez podawania konkretnej przyczyny. Należy jednak pamiętać o kilku warunkach, które trzeba spełnić, aby bezproblemowo odstąpić od umowy.

Jakie kryterium należy spełnić, aby zgodnie z prawem odstąpić od umowy kupna towaru na raty?

 • Wypełnić stosowne oświadczenie, którego wzór klient powinien otrzymać z rąk samego kredytodawcy,
 • Złożyć uzupełnione i podpisane oświadczenie nie później niż przed upływem 14 dni od daty zakupu – w przypadku dokumentów wysyłanych drogą pocztową pod uwagę brana jest data wysyłki oświadczenia, a nie dostarczenia.

Warto również wiedzieć, że bezproblemowo można również zwrócić towar zakupiony poza sklepem (np. w sklepie internetowym) – oczywiście pod warunkiem, że w ciągu 14 dni od daty zakupu zostało złożone stosowne oświadczenie. Biorąc pod uwagę zakupy w lokalnym sklepie, należy pamiętać, że sprzedawca nie ma obowiązku przyjmować zwrotu. Jeśli tak się stanie, po odstąpieniu od umowy kredytowej, za zakupy należy zapłacić z własnej kieszeni.

Jakie dane powinno zawierać oświadczenie odstąpienia od umowy?

Jeśli kredytobiorca nie otrzyma oświadczenia od kredytodawcy, musi napisać je samodzielnie. Ważne jest, aby dokument ten zawierał:

 • Dane kredytobiorcy – imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, adres e-mail lub telefon kontaktowy,
 • dane banku,
 • numer umowy kredytowej,
 • numer konta bankowego, na który zostanie przelany zwrot kosztów,
 • deklaracja odstąpienia od umowy kredytowej.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["perfumy", "12" ] }}

Spłata rat z innego konta

Niezależnie od tego, czy masz zamiar zaciągnąć kredyt gotówkowy, czy hipoteczny, powinieneś ze szczególną dokładnością zapoznać się nie tylko z harmonogramem spłaty, ale także z dostępnymi sposobami regulowania comiesięcznych należności. Wiele zaś osób zadaje sobie często pytanie: czy raty można spłacić z innego konta? Odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta – oczywiście, że jest to możliwe. Najważniejsze jest jednak, aby rata trafiła na właściwy rachunek bankowy. Każdy kredytobiorca otrzymuje potwierdzenie pobrania zobowiązania, w której zapisany jest unikalny numer rachunku, który jest przypisany do konkretnej umowy. W dokumentach powinno być także jasno określone, co należy umieścić w tytule przelewu. Nierzadkim zjawiskiem jest przekazanie klientowi specjalnego szyfru, który należy wpisać, dokonując przekazania kwoty na rachunek bankowy. Połączenie unikalnego kodu z umową kredytową pozwoli na automatyczne przypisanie przychodzącego przelewu do konkretnej usługi. Jeśli zaś zdarzy się sytuacja, w której klient nie otrzyma gotowego tytułu, warto dokładnie go sprecyzować. Pomoże to uniknąć problemów z bankiem, gdyż z łatwością uda się przydzielić kwotę do danego kredytobiorcy i jego zobowiązania.

Dostępne sposoby spłaty rat kredytowych

 • Zlecenie stałe – jeden z najchętniej wybieranych sposobów spłaty zaciągniętych środków pieniężnych. Doskonale sprawdza się, jeśli kwoty raty kredytu są stałej wysokości. Nie ma to większego znaczenia, z jakiego konta pieniądze zostaną wysłane. Aby jednak płatność była realizowana cyklicznie, muszą być wprowadzone podstawowe dane, w tym kwota przelewu oraz jego tytuł, numer rachunku bankowego odbiorcy i jego nazwa, a także data rozpoczęcia i zakończenia zlecenia.
 • Tradycyjny przelew na rachunek bankowy – najszybsza, bezgotówkowa metoda spłacania między innymi rat kredytowych. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wykonać jednorazowy przelew do banku, z którego został zaciągnięty kredyt.
 • Przekaz pocztowy – jeden z łatwiejszych sposobów spłaty należności. Środki pieniężne wystarczy przekazać listonoszowi, przesłać za pomocą specjalnego blankietu lub udać się do placówki poczty polskiej. Należy pamiętać o numerze umowy kredytowej bądź specjalnym kodzie, który trzeba umieścić w tytule przelewu, który jest niezbędnym elementem tej operacji.
 • Wpłata dokonywana w kasie banku – w tym przypadku należy udać się do konkretnego oddziału banku i wpłacić pieniądze. Metoda ta daje 100% pewność, że środki zostaną odpowiednio zaksięgowane, a przede wszystkim będą wpłacone w terminie.
 • Automatyczny pobór pieniędzy z konta – rozwiązanie to opiera się na spłacie należności ze specjalnie założonego konta technicznego. Kredytobiorca otrzymuje numer rachunku do spłaty, na który należy przelewać odpowiednią ilość środków – tak, aby wystarczyło na pokrycie każdej kolejnej raty. Metoda jest na tyle wygodna, że klient nie musi pamiętać o terminie spłaty kredytu, gdyż bank zrobi to za niego.

{{ "method": "getBySearchResults", "parameters": ["hulajnoga elektryczna", "8" ] }}

Jak więc wynika z powyższego zestawienia, nieistotne jest, z jakiego konta zostaną przelane środki na spłatę kredytu. Najważniejsze jest, aby pieniądze te trafiły na odpowiedni rachunek bankowy i zostały przypisane do unikalnej umowy. Jeśli zdarzy się, że należności trafią na inne konto, wówczas bank może naliczyć kredytobiorcy odsetki karne. Warto więc ze szczególną dokładnością kontrolować każdy przelew oraz regularnie spłacać obowiązkowe należności.

Najtańsze pożyczki na raty - top5 firm

Coraz to wyższe ceny większości produktów handlowych, niezbyt satysfakcjonujące wynagrodzenia oraz niekontrolowane, nagłe wydatki to problemy spędzające sen z powiek wielu osób. Nic więc dziwnego, że w dobie rosnącej inflacji rynek nieustannie poszerza się o oferty różnorodnych placówek poza bankowych. Propozycje te cieszą się sporą popularnością, gdyż są szybką i wygodną formą zdobycia potrzebnej gotówki. Tego typu pożyczki na raty to fantastyczne rozwiązanie dla osób, których celem jest nabycie stosunkowo wysokiej sumy pieniężnej oraz rozłożenie okresu spłaty na proporcjonalny względem kwoty czas. Dodatkowym ich atutem są niezbyt długie terminy tak zwanego kredytowania, co nie zobowiązuje wierzyciela na długie lata. Pożyczki te również wbrew pozorom i opinii społeczeństwa są całkowicie bezpieczne. Na uwagę zasługuje także rzetelna i dokładna weryfikacja każdego przyszłego klienta.

Top 5 firm oferujących najtańsze pożyczki na raty


Wybierając firmę, która szybko i sprawnie udzieli klientowi pożyczki, warto skorzystać z internetowych rankingów i porównywarek, gdyż niemal każdego dnia oferty poszczególnych placówek zmieniają się na korzyść bądź niekorzyść przyszłego pożyczkobiorcy. Biorąc jednak pod uwagę rewelacyjne opinie wśród osób korzystających z tanich pożyczek, warto zapoznać się z wymaganiami i ofertą następujących firm:

 • Supergrosz – placówka oferuje szybkie i wygodne pożyczki online. Mogą z niej skorzystać osoby pomiędzy 21 a 99 rokiem życia. Świetnie sprawdzi się dla klienta, któremu zależy na sprawdzonej firmie i kwocie pożyczki do 15000 zł. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego pożyczkobiorcy, czas spłaty można dostosować do własnych potrzeb i preferencji – może wynosić od 4 - 50 miesięcy. Możliwość pobrania pożyczki w sobotę i niedzielę oraz szybki wypłata to dodatkowe atuty spółki.
 • Hapipożyczki – jeśli chcesz, aby w ciągu 15 minut na Twoje konto trafiły dodatkowe środki, które podratują Twój domowy budżet, koniecznie przyjrzyj się ofercie Hapipożyczki. Aby móc skorzystać z propozycji wystarczy mieścić się w przedziale wiekowym 20-99 lat. Kwota pierwszej pożyczki może wynosić od 2000 do 15000 zł.
 • Provident – jedna z bardziej znanych na rynku firm oferująca możliwość pobrania środków pieniężnych w kwocie od 500 do 20000 zł. Wiek pożyczkobiorcy także różni się znacznie od wielu ofert na rynku i wynosi od 18 do 80 lat. Klient może spłacić należności w ciągu 3 miesięcy, ale może się to także odbyć w ciągu 36 miesięcy – wszystko ustalane jest według indywidualnych potrzeb.
 • Smartney – to długoletnia, zaufana firma oferująca długi okres spłaty – nawet do 96 miesięcy. Brak potrzeby okazywania zaświadczenia o zarobkach znacznie wyróżnia firmę spośród innych. Niezależnie od tego, czy pożyczkobiorca ma 23, czy 70 lat może z łatwością ubiegać się o kredyt w wysokości od 3000 do 60000 zł.
 • Cashtero – po ofertę tej firmy sięgają najczęściej osoby, którym zależy na darmowej pierwszej pożyczce. Wystarczy ukończyć zaledwie 18 lat, aby sprostać wszelkim wymaganiom i móc starać się o dodatkowe środki, które mogą wynosić od 100 do 10000 zł. Szybki czas wypłaty to także atut, który ceni wielu klientów.

Co wpisać w tytule przelewu za raty?

Nieustannie zwiększająca się inflacja oraz niższy budżet w wielu gospodarstwach domowych często uniemożliwiają dokonywania zbyt drogich, jednorazowych zakupów. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom większości klientów, różnorodne sklepy oraz przedsiębiorstwa wprowadziły na rynek korzystny trend - możliwość zakupów na raty, które wiążą się z nabyciem niezbędnych dóbr materialnych przy jednoczesnym rozłożeniu wartości sprzętu lub materiału na łatwe do spłaty części. Ustalane one są zgodnie z preferencjami klienta. Brane są też pod uwagę comiesięczne zdolności konsumenta do uregulowania należności. Nic więc dziwnego, że z tego fantastycznego rozwiązania korzysta sporo osób. Pozwala ono w szybki sposób zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia i eliminuje ryzyko utraty wszelkich nagromadzonych oszczędności. Metoda ułatwia też gospodarowanie niewielkimi funduszami przez młodsze lub niedoświadczone osoby, a także rozplanowanie rocznych i miesięcznych wydatków.

Tytuł przelewu ma znaczenie


Dokonując płatności za zakupiony towar oraz spłacając regularne raty kredytu, warto pamiętać, aby odpowiednio zatytułować przelew. Z uwagi na widoczność tytułu zarówno dla banku, jak i odbiorcy płatności dobrze, aby nazwa była znacząca i adekwatna. Tak naprawdę im więcej znaczących informacji, tym lepiej odbiorcy zidentyfikować płatnika i przypisać transakcję do konkretnej umowy kredytowej. Brak wystarczającej liczby konkretów może prowadzić do odrzucenia przelewu bądź dłuższej analizy, co może skutkować wyższą prowizją, problemami z późniejszą płatnością oraz niezbyt poważnym wizerunkiem klienta, który dla sprzedawcy staje się wówczas nieterminowym i nierzetelnym konsumentem.

Tytuł przelewu – co konkretnie wpisać?


Istnieją dość uniwersalne zasady, którymi można kierować się, przelewając środki na opłacenie rat.
Warto więc:

 • Pamiętać, że tytuł przelewu powinien być zgodny z prawdą oraz celem przeznaczenia konkretnej sumy pieniężnej.
 • Zrezygnować z niestosownych żartów bądź wulgaryzmów, które są często dość mylącymi symbolami. Dobrze wyeliminować też zwroty, które mogą być związane z naruszeniem prawa. Świadczą one również o kulturze osobistej kredytobiorcy.
 • Stosować tylko i wyłącznie jednoznacznych, oficjalnych i adekwatnych określeń.

Tytuł jest też niebagatelnym elementem stałych zleceń. W momencie pobierania jakiegokolwiek urządzenia, materiału bądź innego dobra materialnego warto też zwrócić uwagę na umowę, w której wyraźnie powinno być zaznaczone kiedy i na jaki numer konta należy przelewać zobowiązanie, a także to, co należy zamieścić w tytule przelewu. Zdarza się, że klient wraz z umową otrzymuje specjalny szyfr, który wystarczy umieścić w opisie przelewu. Dzięki połączeniu unikalnego kodu z umową kredytową przychodzący przelew zostanie automatycznie przypisany do konkretnej usługi. Ważnym aspektem jest także rodzaj wykonywanego przelewu – jeśli kwota jest spora, a cel dość istotny, warto dokładnie sprecyzować tytuł, gdyż będzie on odgrywał kluczową rolę w całej sprawie.

Czemu bank nie pobrał raty kredytu?

Kredyt to w obecnych czasach fantastyczne rozwiązanie dla wielu osób, których marzeniem jest własny dom, mieszkanie czy nowy samochód. Z uwagi na dość spore zapotrzebowanie na tego typu pożyczki oraz zróżnicowane preferencje klientów, na rynku można spotkać wielorakie placówki bankowe oferujące różne warunki umów kredytowych. Jednym z ważniejszych wymogów, który powinien zostać zawarty w dokumencie potwierdzającym pobór środków pieniężnych przez kredytobiorcę, jest metoda spłaty rat kredytowych. Automatyczny pobór określonej kwoty w wyznaczonym okresie lub możliwość samodzielnego przelewania środków na wskazany przez bank numer konta to jeden z najpopularniejszych i najwygodniejszych obecnie sposobów spłat. Na pierwszą metodę decydują się najczęściej osoby, ceniące funkcjonalne i korzystne rozwiązania.

Automatyczna spłata kredytu – kluczowe aspekty


Decydując się na pobór środków pieniężnych z placówki bankowej w ramach kredytu gotówkowego bądź hipotecznego, każdy kredytobiorca powinien otrzymać jeden egzemplarz umowy, która zawiera sprecyzowane informacje - w tym także indywidualne, ustalone przez klienta warunki spłaty. Równie ważnym dokumentem jest dołączony do umowy szczegółowy harmonogram spłat, na którym widnieją wyliczone kwoty, zgodnie z wcześniej zdefiniowanym rodzajem rat – rosnące, malejące lub stałe, uzupełnione ostatnią ratą wyrównującą. Dodatkowym aspektem ustalanym przez pracownika banku bezpośrednio z kredytobiorcą jest dzień, w którym rata może zostać pobrana z konta. Wskazana data może być dowolnym dniem miesiąca, najdogodniejszym dla klienta – może to być przykładowo kolejny dzień po wpływie wynagrodzenia na konto bankowe.

Dlaczego bank nie pobiera pieniędzy w ustalonym terminie?


Istnieją tylko dwie sytuacje, w których bank nie może pobrać pieniędzy z konta kredytobiorcy. Są to:

 • Brak wystarczającej ilości środków pieniężnych na koncie – jedna z najczęściej spotykanych niedogodności. Może się ona wiązać z niekontrolowanymi i nieprzewidzianymi wcześniej okolicznościami losu typu utrata zdrowia lub pracy. Wiele placówek wymaga natomiast założenia specjalnego konta technicznego, z którego ściągane będą comiesięczne należności. To z kolei, mimo wygodnego, automatycznego systemu poboru rat, zobowiązuje klienta do przelewania środków na wymieniony wcześniej rachunek, w celu uzupełnienia salda na określoną w harmonogramie kwotę, o czym wielu kredytobiorców zwyczajnie zapomina. W przypadku braku wystarczającej ilości środków pieniężnych na koncie bank jedno lub dwukrotnie ponawia próbę poboru raty. Jeśli jednak sytuacja nie ulega zmianie, placówka próbuje kontaktować się bezpośrednio z klientem.
 • Zdarzająca się niezwykle rzadko awaria automatycznego systemu – za procedurę poboru odpowiedniej liczby środków pieniężnych odpowiada sprecyzowany, cyfrowy system bankowy. Jeśli więc dojdzie do jakichkolwiek problemów z uiszczeniem comiesięcznego zobowiązania, warto wiedzieć, że może to być związane z błędem w systemie. Sytuacji tej winien jest zazwyczaj bank, przez co kredytobiorca nie ponosi żadnych konsekwencji.

Przyjmując na siebie zobowiązanie kredytowe, niezależnie od wybranej metody spłaty, warto pamiętać o rzetelnym i terminowym uiszczaniu comiesięcznych należności. W ten sposób można uniknąć niechcianych kosztów, do których należą często większa prowizja czy dodatkowe odsetki. Skrupulatność i sumienność z pewnością będzie brana też pod uwagę w przypadku chęci zaciągnięcia kolejnej pożyczki gotówkowej lub hipotecznej w przyszłości.

Apple raty - popularne produkty marki Apple na raty

Nadgryzione jabłko - to logo kojarzy w obecnych czasach praktycznie każda osoba. Firma Apple oferuje najwyższej klasy sprzęt, który zarówno dostarczy rozrywki, jak i sprawdzi się w biznesie oraz różnego rodzaju obowiązkach zawodowych. Apple przyciągnęło największe grono klientów, rozwijając się z każdą kolejną generacją i wprowadzając na rynek coraz to nowsze produkty, w tym smartfony, laptopy, tablety oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Ten nieustanny rozwój technologii wprowadza z każdym rokiem coraz to większe zmiany w życiu każdego człowieka. Ogromne zainteresowania marką przyczyniło się także do ukształtowania cen, które w stosunku do konkurencji, są często zdecydowanie wyższe. Tak więc możliwość synchronizacji urządzeń oraz ułatwiający korzystanie przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs stanowią dodatkowe atuty produktów marki Apple.

Zakup na raty produktów marki Apple


Biorąc pod uwagę fakt, iż posiadanie IPhone’a, MacBook’a czy AppleWatch’a stało się pewnego rodzaju wyznacznikiem statusu majątkowego oraz „must have” osób podążających za modą, autoryzowane punkty sprzedaży zdecydowały się wprowadzić dla swoich klientów możliwość sprzedaży ratalnej. I tym sposobem w sklepach typu iOpen, iSpot i iDream można stać się szczęśliwym użytkownikiem wymarzonego urządzenia, które będzie służyło bez zarzutu przez długie lata. W każdym z tych punktów można spotkać doświadczonych w dziedzinie fachowców, którzy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby dopasować produkt do potrzeb potencjalnego klienta. Oferowane niskie stopy procentowe oraz przystępne RRSO to rewelacyjna perspektywa na dogodne i dopasowane do preferencji konsumenta warunki kredytowania. Uwagę przykuwają także bonusy za zakupy w postaci karty podarunkowej, które znakomicie sprawdzą się w późniejszym etapie kompletowania wyposażenia do nowo nabytego urządzenia marki Apple.

Najpopularniejsze produkty marki Apple
 

 • IPhone - smartfon o wysokiej klasy podzespołach, fantastycznej optymalizacji systemu oraz prostej obsłudze. Dzięki usprawnionym aparatom każdy ma możliwość na zapisanie najważniejszych i najpiękniejszych chwil w życiu na zdjęciach o fantastycznej jakości. Smartfon ten niemal natychmiast stał się hitem na całym świecie.
 • Firma podążając za rynkiem, rozwijała również się na płaszczyźnie komputerów przenośnych- MacBook oraz stacjonarnych „all in one”- IMac. Stosując komponenty o bardzo dobrej jakości oraz sprawdzony, łatwy w obsłudze system operacyjny zdobywała uznanie wśród coraz większej ilości osób.
 • AppleWatch – w pełni inteligentne urządzenie, które powoli wypiera tradycyjne zegarki. Ten niepozorny gadżet noszony na nadgarstku daje kilka różnych możliwości, oprócz klasycznego wyświetlania godziny. A jest to odbieranie połączeń, odczytywanie wiadomości, dostęp do kontaktów, zdjęć, kalendarza oraz funkcje monitorujące aktywność człowieka w ciągu dnia i nocy – odmierzacz kroków, monitor tętna oraz snu.